NEMOCNICI NEPRIVATIZUJEME, POUZE TRANSFORMUJEME

0

Těmito slovy se na zářijové tiskové konferenci radnice důrazně proti článkům v některých médiích ohradil náměstek ředitele turnovské nemocnice MUDr. Martin Hrubý. „Opravdu si vedení nemocnice majetek neprivatizuje pro sebe, prosím, abyste vzali na vědomí, že probíhá pouze transformace z příspěvkové organizace města na Panochovu nemocnici Turnov, s.r.o., která bude nadále patřit městu,“ uvedl Martin Hrubý. V minulém týdnu v tomto smyslu také rozhodli zastupitelé města (viz ZDE).

Podle Hrubého nebude mít běžný pacient po 1. lednu 2008 kromě hlavičky ústavu žádnou šanci zjistit nějakou změnu v poskytované péči. K obavám, že s novým subjektem by nemusely zdravotní pojišťovny uzavřít smlouvy jako s dřívější příspěvkovou organizací, Hrubý uvedl, že letos v létě proběhlo hodnocení úrovně péče ve všech nemocnicích v kraji. Turnovská nemocnice neměla žádný vážnější problém, snad pouze s využitím oddělení pro větší děti. „V rámci kraje a republiky představuje vybavení naší nemocnice spíše nadprůměr, máme nové rentgenologické oddělení, nedávno jsme otevřeli objekt s novou centrální sterilizací; nové smlouvy chceme se zdravotními pojišťovnami mít uzavřeny tak, aby od 1. ledna vše bezproblémově fungovalo,“ řekl Hrubý.

V současné době prošlo významnou modernizací oddělení ARO, jsou zde čtyři nová ventilovaná lůžka, která těžce nemocným umožňují dýchat, oddělení má nový monitorovací systém. Dohromady tato zlepšení přišla na čtyři miliony korun. „Turnov je čtvrtým největším městem v Libereckém kraji, které se navíc velmi dynamicky rozvíjí, chceme, aby úroveň zdejší nemocnice odpovídala postavení města,“ uzavřel Martin Hrubý.

A o úrovni zařízení nejvíce vypovídají činy. Například když právě na oddělení ARO byl v srpnu přijat mladý, pětadvacetiletý pacient s meningokokem. Byl v kritickém stavu. Právě díky novým přístrojům a speciálním lékům (jeden den léčby přišel na 100 tisíc korun) – a s pomocí přírody, jak lékaři říkají – se mladý život podařilo zachránit…

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.