NOVINKY Z TURNOVSKÉ NEMOCNICE: SEDM SET TISÍCOVÝ DAR, NOVÝ PRIMÁŘ A GYNEKOLOGICKÁ AMBULANCE

0

Jak vtipně na úvod setkání s novináři poznamenal ředitel Krajské nemocnice Liberec (KNL) MUDr. Luděk Nečesaný: „Jsem rád, že jste dali přednost turnovské nemocnici před akčním děním u vstupu do věznice v Rýnovicích (Kajínek).“ Ano, pro budoucí dny, měsíce a roky života Turnovska bylo jistě důležitější ono setkání 25. května v turnovské nemocnici.

Úvodem došlo k předání mimořádného sponzorského daru. Díky firmě Progres Liberec bylo podstatně rozšířeno přístrojové vybavení vloni otevřeného IBD centra pro léčbu nespecifických střevních zánětů. Přístroj „Argon Plasma Koagulace“ v celkové hodnotě 701.547 Kč předal primářce MUDr. Lence Nedbalové jednatel firmy Progres Martin Hrabaň. „Je to pro nás vítaná pomoc, díky tomuto přístroji budeme schopni lépe ošetřovat krvácející stavy při endoskopických výkonech,“ řekla primářka. „V situaci, kdy obracíme každou korunu, je sponzorský dar v takovéto výši samozřejmě naprosto neuvěřitelný,“ komentoval tuto skutečnost Luděk Nečesaný.

Práci s novým přístrojem představil lékařský náměstek KNL MUDr. Martin Hrubý

Druhá část setkání se týkala uvedení do funkce nového primáře chirurgie, kterým se stal MUDr. Zdeněk Rambousek, v současnosti lékař liberecké nemocnice. „Jedná se o jednoho z našich nejšikovnějších lékařů, jeho úkolem bude zajistit chirurgickou péči v Turnově a dále ji rozvíjet,“ uvedl ředitel Nečesaný. Připomněl i skutečnost, že poslední primář odešel za lákavou nabídkou do Jičína, do nemocnice, která na rozdíl od KLN vykazuje dlouhodobou ztrátu.

„V okrese Semily máme relativně hodně zdravotnických zařízení, za poslední tři roky je ale nemocnice v Turnově jasným vítězem, co do posunu medicíny a personální stabilizace. Za tři roky narostl obrat zdejší nemocnice o 100 milionů korun a mzdy v této nemocnici se zvedly o 25 až 30 milionů. Obratem se turnovská nemocnice již dostala na úroveň nemocnice v Jilemnici. My zde chceme i nadále poskytovat celé spektrum služeb včetně těch méně ekonomicky zajímavých,“ přiblížil ředitel krajské nemocnice.

Setkání vedení KNL a města s novináři

Pro starostu Turnova Tomáše Hockeho je důležité, aby zde plnohodnotně fungovaly zejména chirurgie a interna, což jsou pro něho dvě základní oddělení, které naplňují, co samospráva města a občané požadují. Starosta připomněl, že město Turnov svoji nemocnici ve 40. letech minulého století nejen samo postavilo, ale od roku 1989 do jejího provozu investovalo zhruba 200 milionů korun a bude se i nadále podílet na rozvoji KNL.

MUDr. Zdeněk Rambousek pochází z Chrudimi, v liberecké nemocnici působí od roku 1996. Kromě standardních atestací má také atestaci pro cévní chirurgii. „Turnovská chirurgie má dobrý zvuk a nadregionální význam díky bariatrickým operacím. Kromě standardních výkonů bych zde rád rozvíjel také endokrinologickou operativu, tedy operace štítných žláz a ve spolupráci s nemocnicí v Liberci rozšířil spektrum služeb o menší výkony a výkony v cévní chirurgii, jako třeba cévní bypassy a další. Na práci v Turnově se moc těším,“ doplnil nový primář.

Zleva: Nečesaný, Hrubý, Rambousek

Poslední část setkání byla vyhrazena informacím o nové podobě gynekologické ambulance. Po bývalém primáři Petru Lidákovi ambulanci převzala MUDr. Kateřina Lebedová. Jak uvedla, jako gynekoložka zde začínala, poté pracovala v Mladé Boleslavi a při mateřské dovolené v privátní praxi u MUDr. Landra. Ambulance v nemocnici bude fungovat ve všedních dnech, ve středu zatím pouze se sestrou. V budoucnu je tu záměr provádět i tzv. malé operace. Více najdete na www.gynekologieturnov.cz.

(Tva s využitím TZ Václav Řičáře, tiskového mluvčího KNL)

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.