TOMÁŠ SLÁMA SE PŘEKVAPIVĚ STAL NOVÝM ŘEDITELEM SEMILSKÉ NEMOCNICE

0

Pozor! Aktualizace! V pátek 9. ledna na svoji funkci rezignovala ředitelka semilské nemocnice Alena Kuželová. Podle jejího vyjádření byl důvodem rozpor ve slibech a činech ze strany nového vedení města. „Vedení města opakovaně ujišťuje veřejnost o záměru zachování nemocnice a jejím dalším rozvoji. Množící se výstupy představitelů města a jejich koaličních partnerů však vnímám jako výroky a činy poškozující nemocnici, znejišťující zaměstnance i pacienty a ohrožující její budoucnost. Domnívám se, že se jedná o cílené útoky, které neustanou, dokud z funkce neodejdu,“ uvedla bývalá ředitelka.

Nové vedení semilské radnice na tuto situaci bezprostředně reagovalo, na pondělní podvečer (12. ledna) svolalo mimořádnou tiskovou konferenci. Zde se přítomní novináři dozvěděli, že semilští radní na svém mimořádném zasedání v pondělí 12. ledna vzali na vědomí rezignaci ředitelky a schválili ve funkci nového ředitele Tomáše Slámu. Ten je jmenován na dobu určitou do 31. května t. r.. Poté má proběhnout řádné výběrové řízení na ředitele. „Oslovení kandidáti přímo z nemocnice neměli o funkci zájem, proto jsme museli hledat jinde a oslovila jsem v pátek pana Slámu, který dobře zná situaci v malých nemocnicích,“ citoval starostku Semil Věru Blažkovou server Naše Pojizeří.

„Neplánuji žádné změny, mým úkolem je stabilizovat nemocnici, udržet stávající stav a připravit ji na předání řádnému řediteli,“ doplnil pro Naše Pojizeří Sláma s tím, že je podle něho předčasné spekulovat, jestli se bude ucházet o stálé místo ředitele ve výběrovém řízení.

n201501122036_zap_07_2015_slamaIng. Tomáše Slámu turnovská veřejnost zná z dvacetiletého působení v čele Panochovy nemocnice, kde byl ředitelem do léta 2013. Od ledna 2014 je turnovská nemocnice součástí Krajské nemocnice Liberec. Sláma byl také až do loňských komunálních voleb dlouholetým turnovským zastupitelem a radním za ODS, nyní je zastupitelem Libereckého kraje za tutéž stranu.

AKTUALIZACE 13. 1. – TISKOVÁ ZPRÁVA MĚSTA SEMILY

NEMOCNICE V SEMILECH MÁ NOVÉHO ŘEDITELE
V pondělí 12. ledna byl na mimořádném jednání Rady města Semily jmenován do funkce dočasného ředitele Nemocnice v Semilech bývalý dlouholetý ředitel Panochovy nemocnice v Turnově Ing. Tomáš Sláma. Ten nahradil na postu ředitele nemocnice Ing. Alenu Kuželovou, která se vzdala funkce v závěru uplynulého týdne.

Ing. Alena Kuželová odstoupila z postu ředitele semilské nemocnice na vlastní žádost již ve čtvrtek 8. ledna, a to s účinností od 9. ledna 2015. Jako důvod uvedla rozpory ve slibech a činech ze strany nového vedení města. S tím však vedení města Semily nesouhlasí. Odstoupením ředitelky ztratila nemocnice svého jediného statutárního zástupce a zřizovatel, kterým je v tomto případě město Semily, byl postaven před nelehký úkol zajistit v co nejkratší možné době jejího nástupce.
To se také záhy podařilo a již v pondělí 12. ledna byl Radě města Semily představen kandidát na ředitele semilské nemocnice, bývalý dlouholetý ředitel nemocnice v Turnově Ing. Tomáš Sláma. Podporu mu vyjádřilo celkem šest ze sedmi radních, proti jmenování Ing. Slámy na post dočasného ředitele nemocnice byl pouze radní a místostarosta města Semily Vladimír Šimek. Ing. Tomáš Sláma byl jmenován ředitelem Nemocnice v Semilech na dobu určitou, a to do 31. 5. 2015.

Ing. arch. Věra Blažková, starostka města: „Činíme nezbytné kroky ke stabilizaci nemocnice po odstoupení paní ředitelky a věříme, že jmenování Ing. Slámy na post ředitele nemocnice přispěje ke zklidnění situace i emocí. Ing. Tomáš Sláma je výborným ekonomem a zároveň má neocenitelné zkušenosti s vedením malé nemocnice. Na postu ředitele setrvá do doby stabilizace nemocnice a vypsání výběrového řízení na tuto vedoucí pozici.“
Renata Coufalová, tisková mluvčí města Semily, coufalova@mu.semily.cz

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.