ZPRÁVA MĚSÍCE: KE SLOUČENÍ DVOU TURNOVSKÝCH STŘEDNÍCH ŠKOL K 1. LEDNU 2008 NEJSPÍŠ NEDOJDE

0

Ještě včera jste si na tomto zpravodajském serveru mohli v článku o zahájení nového školního roku přečíst informaci o postupných krocích avizovaného slučování dvou turnovských středních škol – Obchodní akademie a Hotelové školy a Integrované střední školy. „Oba ředitelé turnovských škol by byli nejraději, aby k avizovanému sloučení na konci tohoto roku nedošlo. Nicméně jsou nuceni sloučení připravovat…,“ stojí mj. v textu článku. Od jeho napsání neuplynul ani den a je všechno jinak. Ke sloučení obou škol k 1. lednu 2008 nespíš nedojde!

Starostka Turnova Hana Maierová byla totiž právě dnes informována náměstkem hejtmana Libereckého kraje Petrem Doležalem, že jeho odbor bude předkládat do jednání Rady Libereckého kraje, které se koná 9. října t.r., revokaci usnesení ohledně termínu sloučení škol v Turnově. Rada kraje bude jednat o posunu sloučení k datu 1. července 2008!

Jak serveru TvA řekla starostka města, důvodem je zatím nevyjasněnost projektu „Podnikatelského inovačního a vzdělávacího centra“ (o záměru více ZDE). Budoucí ředitel školy by totiž měl být vybrán již s tím, že bude kromě dvou sloučených škol řídit i tuto novou organizaci.

První komentář:
Mnozí by po uveřejnění této zprávy možná chtěli slyšet, že k žádnému sloučení škol v Turnově ani nedojde. Pustíme-li se ale do jedné z možných spekulací, tak jestliže se kraji podaří vznik podnikatelského centra prosadit a uvést v život, k vytvoření středoškolského, resp. vysokoškolského komplexu ve dvou školních budovách v kasárnách s největší pravděpodobností dojde (a tedy i ke sloučení a stěhování). Jestliže se to ale nepodaří, je možná celá kauza stále otevřena.
V tuto chvíli je na tahu rada kraje, která o věci bude rozhodovat 9. října…

Související články (celkem 73)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.