ŘEDITEL KRAJSKÉ NEMOCNICE LUDĚK NEČESANÝ OZNÁMIL SVOU REZIGNACI; SUPERALIANCE S NEMOCNICÍ V ČESKÉ LÍPĚ

0

Rada Libereckého kraje souhlasila s vyhlášením výběrových řízení na pozice generálních ředitelů liberecké a českolipské nemocnice. Konkurzy byly vyhlášeny naposledy před čtyřmi lety. Radní zejména určili podmínky a požadavky, co přesně by výběrová řízení měla obsahovat a uchazeči splňovat.

Možnost rady kraje doporučit dozorčím radám vyhlášení výběrových řízení na generální ředitele se liší v závislosti na akciovém podílu kraje ve společnostech. Vzhledem ke stoprocentnímu vlastnictví Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa navrhne rada kraje, v působnosti valné hromady, na mimořádném jednání v pondělí 26. června dozorčí radě nemocnice vyhlášení výběrového řízení. V případě Krajské nemocnice v Liberci, kdy je kraj majoritním vlastníkem, navrhl vypsání výběrového řízení dozorčí radě společnosti hejtman Martin Půta.

„Vzhledem k tomu, že pan Nečesaný, současný generální ředitel Krajské nemocnice Liberec, oznámil svou rezignaci ke konci letošního roku, situace se trochu zjednodušila. Je tedy předpoklad, že představenstvo na doporučení dozorčí rady na podzim výběrové řízení vyhlásí a použije i radou kraje schválené parametry,“ říká Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana pro zdravotnictví.

„O vyhlášení výběrových řízeních na ředitele organizací v resortu zdravotnictví hovoříme od začátku letošního roku. Vzhledem k tomu, že jsme těsně před založením superaliance s nemocnicí v České Lípě, nejvhodnější doba, kdy je vyhlásit, je podle nás právě nyní,“ komentuje hejtman Martin Půta.

KRAJ A NEMOCNICE PODEPÍŠÍ MEMORANDUM O ZALOŽENÍ SUPERALIANCE
Všemi hlasy schválila rada kraje Memorandum o založení a činnosti Superaliance mezi Liberecký krajem, Krajskou nemocnicí Liberec a Nemocnicí s poliklinikou Česká Lípa.

„Superaliance má představovat efektivně fungující uskupení zdravotnických zařízení ve vlastnictví Libereckého kraje či s jeho majetkovou účastí, a nastavit pravidla pro řízení jejich strategických oblastí. „Superaliance je prvním krokem k předpokládanému vzniku holdingu nemocnic,“ uvádí Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana pro zdravotnictví.

„Memorandum dává jasnou právní a závaznou formu nutné spolupráce. Nemocnice musí spolupracovat například ve vztahu k pojišťovnám, ve vztahu k nákupům materiálu a podobně. A Liberecký kraj bude ve vytvořené superalianci hrát významnou roli. Po předpokládaném kladném stanovisku představenstev obou společností může být memorandum podepsáno do poloviny července,“ uvádí náměstek Přemysl Sobotka.

(Zdroj: Markéta Dědková, tisková mluvčí LK, marketa.dedkova@kraj-lbc.cz)

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.