KRAJSKÁ NEMOCNICE LIBEREC VYDÁ V ROCE 2017 NA ZVÝŠENÍ MEZD 70 MILIONŮ

0

Na zvýšení mezd svým zaměstnancům plánuje Krajská nemocnice Liberec (KNL) v roce 2017 uvolnit 70 milionů korun. „Našim zaměstnancům rozdáme vše, co nám pojišťovny na rok 2017 navýšily v úhradách péče, což stačí pouze na zvýšení o 6,5 procenta tarifních mezd. Díky zisku z roku 2016 ve výši 40 milionů korun dáme našim zaměstnancům ve dvou splátkách v únoru a září zbývající 3,5 procenta tarifních mezd,“ uvádí generální ředitel a místopředseda představenstva KNL Luděk Nečesaný. Krajská nemocnice Liberec tak splní slib daný politiky o zvýšení tarifních mezd u zdravotníků o 10 procent.

Zároveň s tím plánuje KNL rozdat svým zaměstnancům odměny, na jejichž vyplacení se management nemocnice domluvil s dozorčí radou společnosti. V roce 2016 přitom činila průměrná mzda lékařů 76 701 Kč a všeobecných sester 33 536 Kč. „Mzdy zdravotníků vzrostly mezi rokem 2013 a 2016 o 15 procent, letos se snažíme dodržet slib o navýšení o dalších 10 procent,“ doplnila ekonomická ředitelka KNL Hana Jelínková.

V KNL v současné době pracuje v obou nemocnicích – liberecké i turnovské – 374 lékařů a 873 všeobecných sester. Oproti roku 2013 se zvýšil počet lékařů o 29 a přibylo dvacet sester.

„Máme stabilizované týmy zdravotníků, nicméně do naší nemocnice přichází stále více pacientů, protože okolní nemocnice nejsou mnohdy schopny se o ně postarat,“ upozornil lékařský ředitel KNL Richard Lukáš. KNL proto vstupuje do projektu spolupráce nemocnic v Libereckém kraji s cílem, aby se základní medicína vrátila do menších nemocnic, kde ji pacienti nejvíce potřebují. „S ohledem na nedostatek zdravotnického personálu, jímž trpí celá Česká republika, potřebujeme docílit stavu, aby nebyl personál našich nemocnic, především ale té liberecké, neúměrně přetěžován, neboť by to vedlo k jejich odchodu ze zdravotnictví, což si nemůžeme dovolit,“ podotkla ředitelka pro ošetřovatelskou péči Marie Fryaufová.

Krajská nemocnice Liberec dokázala v roce 2016 vytvořit zisk ve výši 40 milionů korun navzdory tomu, že všechny investice uskutečnila z vlastních zdrojů a uhradila si i spoluúčast u evropských dotací. Také pro rok 2017 počítá s tím, že uhradí investiční akce z vlastních zdrojů. „Investice budou zhruba ve výši zhruba 130 milionů korun a pokud úspěšně zvládneme čerpat evropské dotace, potom se investice budou pohybovat okolo 300 milionů korun,“ doplnil technický ředitel Jan Rais.

Tyto prostředky jsou mimo plánovanou modernizaci liberecké nemocnice, na níž budou přispívat akcionáři svými pravidelnými splátkami.

Přehled vybraných velkých investic Krajské nemocnice Liberec v roce 2017:
* zdravotnické přístroje -17 mil. Kč
* přístavba pro 2. magnetickou rezonanci – 20 mil. Kč
* dieselagregát do liberecké nemocnice – 14 mil. Kč
* dieselagregát do turnovské nemocnice – 6 mil. Kč
* zdroj chladu Pavilon interních oborů Liberec –  7 mil. Kč
* přestavba gastroenterologie Liberec  6 mil. Kč
* zdroje pro havarijní stavy v areálech – každoroční částka – 20 mil. Kč
* investice do IT – 13 mil. Kč
* investice do vozového parku KNL – 11 mil. Kč
* kofinance na projekty z EU – 9 mil. Kč

(Zdroj: Václav Řičář, tiskový mluvčí KNL, vaclav.ricar@nemlib.cz)

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.