INVESTICE DO TURNOVSKÉ NEMOCNICE PO FÚZI SE TÉMĚŘ ZTROJNÁSOBILY

0

Turnovská nemocnice ze spojení s Krajskou nemocnicí Liberec profituje nejenom stabilním zajištěním lékařského a zdravotnického personálu, nárůstem jeho mezd, zvýšením kvality poskytované péče, ale výrazně si polepšila také na poli investic. Z porovnání údajů za poslední tři roky, kdy fungovala samostatně, s prvními třemi lety pod křídly krajské nemocnice, jednoznačně vychází lépe po fúzi. Investice do přístrojového vybavení a stavebních úprav se více než zdvojnásobily. A to není do celkové částky započítáno pořízení sanitních vozů, které slouží oběma zdravotnickým zařízením.

„Krajská nemocnice Liberec má velice vstřícný a pozitivní přístup k investicím do turnovské nemocnice, což se odráží v souhrnných číslech. Zatímco od roku 2011 do konce roku 2013 bylo do tehdejší Panochovy nemocnice investováno zhruba 12 milionů korun, za roky 2014, 2015 a 2016 objem finančních prostředků vložených do přístrojů a staveb vzrostl na více než 33 milionů,“ říká generální ředitel a místopředseda představenstva KNL, Luděk Nečesaný.

„Díky zvýšenému objemu investic se nám daří vytvářet podmínky pro poskytování kvalitní medicíny. A jsem rád, že jak v letošním roce, tak i v dalších letech se u nás v Turnově bude do medicíny dále investovat,“ komentuje zvýšení přílivu investic do turnovské části nemocnice Martin Hrubý, člen představenstva a lékařský náměstek KNL.

Z přibližně 12 milionů investovaných v letech 2011 až 2013 pocházelo 4,5 milionů z dotačních zdrojů a necelých 8 milionů pak z vlastních zdrojů. Fúze s libereckou nemocnicí přinesla doposud turnovské bezmála 20 milionů z vlastních zdrojů a 13,5 milionů z dotačních. Šest sanitních vozů, jež používají obě zdravotnická zařízení, vyšlo na více než 7,6 milionů korun, a opět šlo o vlastní finance. A peníze do Turnova budou plynout i nadále.

„Pro letošní rok počítáme s ještě mnohem většími investicemi, které se vyšplhají přes 50 milionů, z toho téměř 40 půjde na projekt návazné péče, který musí být dokončen nejdéle do roku 2018. Pro srovnání rozložení investic – je to čtvrtina částky, se kterou pro návaznou péči počítáme v Liberci,“ doplňuje Milan Trpišovský, obchodně-investiční ředitel krajské nemocnice. 

Kromě návazné péče pak budou investice letos směřovat do Turnova do stravovacího nemocničního provozu, kde došlo k havárii varného kotle a s tím souvisí i investice do rozvodů elektrické sítě. Souběžně také probíhá jednání o řešení kompletní rekonstrukce JIP a ARO.

(Zdroj: Václav Řičář, tiskový mluvčí KNL, a.s. vaclav.ricar@nemlib.cz) 

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.