JAK TO VIDÍ DVA PRIVÁTNÍ TURNOVŠTÍ GYNEKOLOGOVÉ?

0

V Turnově nyní pracují dva privátní gynekologové: MUDr. Petr Landr a MUDr. Roman Palušák. Oba pochopitelně sledují současné dění v Panochově nemocnici. Protože nás jejich pohled zajímal, položili jsme jim několik otázek:1. Sledujete situaci v turnovské porodnici a kolem jejího uzavření, resp. kolem možného uzavření gynekologického oddělení a ambulancí? Dovolíte si stručný komentář?2. V Turnově fungují pouze dva privátní gynekologové, v případě uzavření ambulancí v nemocnici bude ze strany pacientek na vás vyvíjen tlak, abyste je přijali. Máte ještě nějakou volnou kapacitu?3. Troufnete si odhadnout, co bude dál? Mohou v Turnově vzniknout další privátní praxe? Jak ze svého pohledu vznik dalších privátních praxí vidíte?

Ad 1)
n201103230906_zap_89_2011_ordinaceMUDr. Petr Landr: Začnu z jiného konce – například jablonecká porodnice praská ve švech. Proč ne turnovská? Zeptejte se pacientek, které byly v péči jedné i druhé porodnice a gynekologického oddělení. Já se k tomu nechci vyjadřovat.

MUDr. Roman Palušák: Situaci na turnovském  gynekologicko-porodnickém oddělení samozřejmě sleduji. Mé pocity jsou smíšené.  Abych pravdu řekl,  do poslední chvíle jsem tomu nevěřil. A dosud mi některé skutečnosti připadají podivné. Mnoho let jsem zde pracoval a vždy jsem toto pracoviště považoval za to lepší v mém oboru, které lze komukoli doporučit. I jsem tak dosud ve své gynekologické praxi činil. Nyní se z prohlášení turnovských gynekologů dozvídám, že: „…provoz porodnice je pro rodičky nebezpečný, …že zařízení porodnice připomíná internát z padesátých let…“ Nerozumím tomu. Každá pacientka, které jsem v dobré víře doporučil hospitalizaci na tomto oddělení, či porod v turnovské porodnici, mě nyní může nařknout z toho, že jsem ji vlastně ohrožoval na zdraví. Ačkoli pro to nemám žádné konkrétní poznatky, působí to na mne dojmem, jako by za tím vším byly i jiné, než čistě medicínské důvody.

 

Ad 2)

MUDr. Petr Landr: Ano, přijímám nové pacientky, zatím bez omezení, možná rozšířím ordinační hodiny. To až samozřejmě podle situace.
MUDr. Roman Palušák: Pro každou pacientku je samozřejmě nepříjemné, když musí – ne svojí vinou – řešit eventuální změnu svého gynekologa. Pokud by byl zájem ze strany pacientek, není problém rozšířit kapacitu naší ambulance v rámci Slimcentra Turnov, nebo lze nabídnout volné kapacity i na pracovišti v Příšovicích a Semilech, které provozuji. Všechny ambulance jsou srovnatelně technicky i personálně vybaveny se zavedeným objednávacím režimem v klidném, příjemném prostředí.

 

Ad 3)

MUDr. Petr Landr: To si netroufám věštit, tady jde o taktiku zdravotních pojišťoven.

MUDr. Roman Palušák: Do vzniku privátních praxí bohužel velice intenzivně zasahují zdravotní pojišťovny. Jaký bude jejich postup při zajištění gynekologické péče v Turnově, to lze odhadovat velice obtížně. Já jako Turnovan bych velice rád část svého úvazku přesunul ze Semil (kam denně dojíždím již téměř 20 let) zpět do Turnova. Těžko posoudit, zda o otevření soukromé praxe bude usilovat i někdo z lékařů turnovské nemocnice. Určité události z poslední doby by to vysvětlovalo.

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.