MĚSTSKÁ NEMOCNICE TURNOV DEFINITIVNĚ KONČÍ, BUDE UŽ JEN PANOCHOVA

0

Zhruba do dvou týdnů, pokud to dovolí venkovní teploty, se na průčelí hlavního vchodu a na dalších budovách turnovské nemocnice objeví nové cedule s nápisem Panochova nemocnice Turnov. Proces transformace tak bude ukončen i symbolicky. „Všechny změny se nám podařilo realizovat podstatně dříve, než jsme původně mysleli,“ přibližuje ředitel nemocnice Tomáš Sláma.

Původní příspěvková organizace Městská nemocnice Turnov měla fungovat souběžně s Panochovou nemocnicí s.r.o. do konce června. Nový subjekt má ale již nyní uzavřenu rámcovou smlouvu s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou i s ostatními pojišťovnami v rozsahu bývalé příspěvkové organizace. Veškerý hmotný i nehmotný majetek byl již převeden na nový subjekt, uzavřeny jsou všechny dohody se smluvními partnery. Bývalá Městská nemocnice Turnov, která fungovala od počátku 90. let minulého století, zanikne k 31. březnu 2008 a dále tu budeme mít už jen zdravotnické zařízení, které nese jméno legendárního primáře Panochy, který se mj. zasloužil i o samotnou stavbu nemocnice, která byla v původní podobě zprovozněna v roce 1942.

Nemocnice byla transformována do společnosti s ručením omezeným, stoprocentním vlastníkem ale zůstává město Turnov. Pro běžného pacienta se tak nic kromě hlavičky nemění. Důvodem transformace byla hlavně možnost spravedlivějšího a více odstupňovaného odměňování zaměstnanců a dále potom snaha ušetřit na hospodaření. V případě žádostí o dotace z evropských fondů hraje roli také fakt, že pro úředníky v Bruselu je pojem příspěvková organizace neznámý.

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.