NEMOCNICE BEZ INTERNY NENÍ NEMOCNICÍ

0

Vedení Krajské nemocnice Liberec představilo ve středu 6. prosince nového primáře Interního oddělení Nemocnice Turnov. Je jím MUDr. Oldřich Honců, dosavadní lékař a zástupce primáře interního oddělení zdejší nemocnice. V ní působí od roku 1990, byl vedoucím lékařem JIP, od roku 1994 až do současnosti zástupcem primáře Tomáška, který z nemocnice nedávno odešel. Vede kardiologickou ambulanci.

„Primář Honců je zkušený lékař, má dvě interní atestace a velmi dobře zná jak práci svého oddělení, tak i jeho klíčový význam v rámci turnovské nemocnice,“ říká MUDr. Richard Lukáš, lékařský ředitel KNL. „Věřím, že se mu podaří zachovat důvěru pacientů, udržet dobré jméno oddělení a přispěje k lepší komunikaci uvnitř oddělení i směrem k praktickým lékařům v terénu.“

Interní oddělení v Turnově nově povedou MUDr. Honců a MUDr. Růžičková

Generální ředitel KNL MUDr. Luděk Nečesaný k tomu dodává: „Turnovská interna je z našeho pohledu zásadní oddělení pro udržení fungující nemocnice. Proto jsme rádi, že personálně na oddělení vedeném zkušeným místním lékařem vypomůže naše kvalitní lékařka z Liberce MUDr. Martina Růžičková. Je to další ukázka toho, jak přirozená může být symbióza velké krajské a její malé sesterské nemocnice. Potěšující je ovšem zejména fakt, že z této spolupráce profitují obě strany, protože na obě tato oddělení negativně dopadají rozhodnutí vlastníků uzavřít interní oddělení ve Frýdlantu a v Semilech.“
Podle Nečesaného nemocnice není nemocnicí, pokud nemá interní oddělení. „Možná máme ve vedení určitou vinu na tom, že situace v Turnově došla až tak daleko a vlivem odchodu lékařů málem došlo k ohrožení fungování oddělení, ale nyní můžeme oznámit, že situace je stabilizována,“ dodal Nečesaný.

MUDr. Oldřich Honců, nový primář turnovské interny

Interní oddělení mají problémy i v dalších nemocnicích, lékaři odcházejí do soukromých praxí, do zahraničí, nebo jsou některými nemocnicemi v konkrétních případech přepláceni. „Ano, odchody lékařů vzbudily obavy turnovské veřejnosti o dalším fungování interny, proto jsem rád, že se záchranné mise ujal dlouholetý lékař oddělení Oldřich Honců. Díky němu, kolegyni Růžičkové a dalším lékařům z Liberce může oddělení dál bezproblémově pracovat. Navíc se má vrátit lékař, který zde již v minulosti působil. Pouze přestane fungovat jednotka intenzivní péče v podobě, na kterou byli pacienti zvyklí. Potřebnou péči ale ve stejné kvalitě nahradí zdejší oddělení ARO, případně budou pacienti přesunuti po dohodě na JIP do Liberce,“ vysvětluje další provoz oddělení lékařský náměstek ředitele KNL pro turnovskou nemocnici MUDr. Martin Hrubý.

Jak na setkání s novináři doplnil nový primář turnovské interny MUDr. Oldřich Honců, letošní podzim vnímal hodně hekticky. Po odchodu lékařů a primáře měl o další osud oddělení obavy, které potom vykrystalizovaly do rozhodnutí, že je povinen oddělení, v rámci kterého pracuje dlouhé roky, pomoci. „Pevně věřím, že se nám podaří udržet kvalitu zdravotní péče, kterou naše interní oddělení poskytuje. Jak pro pacienty, tak pro nás může být uklidňující, že můžeme počítat s podporou vedení Centra interních oborů z Liberce,“ uzavřel Honců.

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.