RUŠTÍ A UKRAJINŠTÍ LÉKAŘI SE JEZDÍ DO TURNOVA UČIT ORTOPEDICKÉ OPERACE

0

Ruští a ukrajinští lékaři se jezdí do Panochovy nemocnice Turnov učit operovat pacienty, kteří potřebují totální endoprotézy kolenních nebo kyčelních kloubů. Zkušenosti získávají od primáře MUDr. Dalibora Durdi, který je znám i za hranicemi České republiky svými bohatými zkušenostmi s různými technikami provádění operací kloubních náhrad. „Ruským lékařům byly předvedeny standardní typy kloubních implantátů, ale také nový typ revizní jamky. Měli možnost se tak seznámit s našimi postupy u těchto operací tj. přístupy, zavedení implantátů a užití spongioplastiky u kostních defektů při operaci kyčle a porovnat tak se svými zkušenostmi, včetně pooperačního režimu a rehabilitace, jak pak bylo projednáno v závěrečné diskuzi,“ popsal spolupráci primář Durďa, který provedl sérii těchto operací už v minulosti v nemocnici v Petrohradu.

Mezi jeho hosty v polovině května patřil primář a vedoucí lékař traumatologicko-ortopedického oddělení federální státní nemocnice RAN z Moskvy Sergej Michailovič Grišin. Tento týden se na operace přijeli podívat ukrajinští specialisté – profesor Alexander Anatolijevič Radomskij ze 4. kyjevské kliniky spolu s hlavním ortopedem a traumatologem Nikolajské oblasti Sergejem Ivanovičem Mocarem a primářem ortopedicko-traumatologického oddělení Cheronské oblasti Olegem Jurijevičem Jeremčenkem.

Primář Durďa a jeho lékaři provedou ročně v turnovské nemocnici více než dvě stovky operací umělých náhrad kyčlí a kolen, okolo třiceti revizních složitějších operací, ale pravidelně operují také umělé náhrady ramen, hlezen a drobných kloubů rukou a nohou.

Barbora Silná, manažerka PR, Krajská nemocnice Liberec, barbora.silna@nemlib.cz

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.