ZPRÁVA MĚSÍCE: ORTOPEDIE V TURNOVĚ BUDE

0

(Pozor: aktualizace původního článku z 30. října)“Dnes, tj. ve čtvrtek 30. října, odborná komise ministerstva zdravotnictví doporučila jako závěr výběrového řízení zdravotním pojišťovnám uzavřít smlouvy na poskytování péče pro lůžkovou ortopedii a lůžkovou akutní rehabilitaci v Panochově nemocnici Turnov,“ sdělil TvA ředitel nemocnice Tomáš Sláma. Rozhodnutí je podle něho završením úsilí o užší a koncepční spolupráci s libereckou krajskou nemocnicí při ortopedických výkonech.

„Zřízení ortopedie v Turnově znamená snížení nákladů pro pojišťovny a pro pacienta zvýšení bezpečnosti, vybavení turnovské nemocnice je nyní na výborné úrovni,“ přiblížil Sláma. Rozhodnutí komise ministerstva zdravotnictví bude s největší pravděpodobností znamenat i přechod týmu lékařů a zdravotnického personálu ze semilské nemocnice do Turnova. Lékaři nemocnice v Semilech svůj odchod dopředu avizovali, s nemocnicí v Turnově mají dokonce podepsánu smlouvu o smlouvě budoucí. Čekalo se jen na výsledek výběrového řízení. Ortopedie v Turnově by mohla začít fungovat v prvních měsících příštího roku.

 

„S příchozími lékaři jsme neprodleně připraveni sepsat pracovní smlouvy a zahájíme také okamžitě jednání se zdravotními pojišťovnami. Dokoupit budeme muset ještě přístrojové vybavení a učinit nezbytná opatření technického rázu v chodu našeho zařízení,“ dodal ředitel Panochovy nemocnice Tomáš Sláma.

 

Do přístrojového vybavení turnovská nemocnice v minulosti investovala velké množství prostředků, je zde mj. počítačová tomografie, nová centrální sterilizace a rentgeny. Posílen byl také lékařský tým.

Panochova nemocnice Turnov je společnost s ručením omezeným, stoprocentním vlastníkem je Město Turnov. Ročně je tu hospitalizováno kolem 6 500 pacientů, narodí se tu asi 400 dětí, ambulantně zde ošetří na 43 tisíc pacientů. Nemocnice má zhruba 350 zaměstnanců.

Aktualizace 3. listopadu:

Turnovskou nemocnici čekají velké změny. „Nyní jsme měli 18 lůžek následné rehabilitační péče, což jsou v podstatě lůžka pro dlouhodobě nemocné, a 18 lůžek pro následnou ošetřovatelskou péči. Po výběrovém řízení budeme mít k dispozici 25 lůžek akutní rehabilitační péče a 36 lůžek následné péče,“ shrnul změny na tiskové konferenci MUDr. Martin Hrubý, náměstek ředitele Panochovy nemocnice Turnov.

Vznik ortopedického oddělení je nyní závislý na přechodu lékařského týmu ze Semil do Turnova. Zde jsou prostory připraveny a podle Hrubého má Panochova nemocnice k dispozici také potřebné zázemí. V létě zde proběhly stavební úpravy a přesuny oddělení, ortopedie by mohla začít fungovat od února příštího roku. Ze Semil by mělo přejít sedm z osmi ortopedů a část středního zdravotnického personálu. Lékaři v Semilech však zatím ve své mateřské nemocnici výpovědi ke konci října nepodali, mají tak prý učinit v průběhu listopadu.

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.