LÉKAŘ Z TURNOVA OPEROVAL V PETROHRADĚ

0

Na podzim loňského roku navštívila skupina pěti petrohradských ortopedů v čele s prof. Chomutovem ortopedické oddělení Panochovy nemocnice v Turnově. Po přijetí ředitelem nemocnice Ing. Slámou si ruští kolegové prohlédli ortopedické oddělení a operační sály. Operační prostory se jim velmi líbily, zvláště pak jejich prostornost a technické vybavení. Na jejich přání pak tým ortopedie turnovské nemocnice provedl dvě operace umělých kolenních náhrad a jednu operaci umělé náhrady kyčelního kloubu. S ukázkovými operacemi byli hosté velmi spokojeni, líbila se jim rychlost a preciznost, s jakou byly všechny výkony provedeny.

„Profesor Chomutov projevil přání, zda bychom mohli operace umělých kloubních náhrad provést také na klinice St. Elizabeth v Petrohradě,“ uvedl MUDr. Dalibor Ďurďa, primář ortopedie PNT Turnov. Po složitých celních formalitách s převozem operační techniky do Ruské federace primář a ortopedická instrumentářka D. Filipová odcestovali nedávno do Petrohradu.

n201212121003_zap_371_2012_pnt„První den pobytu jsme pro ruské lékaře a sestry realizovali odborný seminář na téma umělých náhrad kolenních kloubů. Další den pak byl ve znamení dvou ukázkových operací, z toho jedné velmi komplikované, protože pacientka po dvaceti jiných operačních výkonech, dělaných tzv. na koleni, čekala na náš příjezd přes půl roku,“ přiblížil Ďurďa. U obou zákroků primáři z Turnova asistovali ruští kolegové, nesmírnou pomocí pak byla přítomnost vlastní instrumentářky. Na operačním sále sledovali oba výkony všichni lékaři oddělení, dále pak zástupci servisních organizací v čele s ředitelem Medpromu A. Sorokinem. Obě operace dopadly velmi dobře.

„Po celou dobu našeho čtyřdenního pobytu se o nás ruští hostitelé starali s pravou slovanskou pohostinností. Na závěr našeho pobytu pak ruští kolegové i zástupci servisních organizací projevili zájem o další spolupráci při ukázkových operačních výkonech mimo Petrohrad – v Jekatěrinburgu a v Kazachstánu,“ uzavřel primář Panochovy nemocnice Turnov Dalibor Ďurďa.

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.