SESTŘIČKY SE SEŠLY NA STŘELNICI

0

Ve středu 28. dubna proběhly ve velkém sále Střelnice Turnovské ošetřovatelské dny. V sále byste našli spoustu známých tváří ze zdejší Panochovy nemocnice, ale i z ostatních zdravotnických zařízení na Turnovsku. A nejen to, odborné konference pro všeobecné sestry a porodní asistentky se zúčastnilo přes 300 lidí z celé České republiky. „Turnovské ošetřovatelské dny pořádáme již po šesté, dříve jsme využívali prostory v Lázních Sedmihorky. Ty už ale pro nás začínaly být těsné, proto jsme uvítali možnost setkání uspořádat v novém Kulturním centru Turnov,“ uvedla za organizátory Eva Krejčí, hlavní sestra Panochovy nemocnice Turnov s.r.o.

n201004291146_oso_037_010_pntNa programu konference bylo celkem 17 příspěvků vesměs sester a pracovníků zdravotnických zařízení z různých koutů republiky, kteří představili některé inovační trendy v ošetřovatelství a péči o nemocné. Zazněly i tři příspěvky z Turnova. Náměstek léčebně preventivní péče Panochovy nemocnice MUDr. Martin Hrubý přítomné seznámil se sedmiletými zkušenostmi z bariatrické chirurgie, která se zabývá léčbou silně obézních lidí, účastníkům setkání byly představeny nově zrekonstruované sály turnovské nemocnice, zazněly i zkušenosti ze zajímavé léčebné metody na turnovském oddělení ARO.

Přítomné zaujaly také další příspěvky, mj. se hovořilo o léčbě závislých lidí, o speciální péči o nemocné po transplantaci orgánů, jeden příspěvek se zabýval i aktuální péčí o děti z baby boxů. Součástí akce byla i výstava a prezentace medicínských pomůcek a doplňků stravy.

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.