V TURNOVSKÉ NEMOCNICI UŽ NENÍ DĚTSKÉ ODDĚLENÍ

0

(Pozor: důležitá aktualizace!)Přestože se tak mělo stát až s koncem tohoto roku, dětské oddělení v turnovské nemocnici již nefunguje! Jako první na tuto skutečnost upozornil deník MFDnes. „Když se lékaři dozvěděli o konci svého oddělení, přestali mít zájem o práci. Dohodli jsme se proto na rozvázání pracovního poměru,“ uvedl pro deník ředitel turnovské nemocnice Tomáš Sláma.

Starší děti bude možné léčit dál ve zdejší nemocnici na interním nebo chirurgickém oddělení, mladší děti budou hospitalizovány případně i s některým z rodičů v Liberci.

Dobrou zprávou v této situaci je skutečnost, že i nadále zůstávají v nemocnici zachovány nepřetržitá dětská ambulantní péče a také porodnice.
Dětské oddělení se nacházelo v samostatné budově v areálu nemocnice, zrušeno bylo z důvodu jeho nízkého vytížení. Po rekonstrukci budovy zde má být oddělení dlouhodobé péče.

Jestli v Turnově bude zřízeno ortopedické oddělení, kam mají přejít lékaři ze Semil, zatím nebylo rozhodnuto (viz „související články“).

—————————————————————————————————————————————————-
Aktualizace 14. října:
Redakce TvA obdržela oficiální zprávu k uzavření dětského oddělení, pohotovostních službách a rozmístění jednotlivých oddělení v nemocnici od náměstka ředitele MUDr. Martina Hrubého. Příspěvek přinášíme v plném znění:

S platností od 1. října bylo uzavřeno dětské lůžkové oddělení v Panochově nemocnici Turnov. V tuto chvíli je zajištěna 24hodinová ambulantní péče o dětské pacienty. V pracovní době 7.00 – 16.00 hodin budou dětští pacienti ošetřeni v původních dětských ambulancích na dětském oddělení. Na provozu těchto oddělení se podílí MUDr. Frömel, MUDr. Slámová, MUDr. Pokorná a MUDr. Milkovičová. Alergologická poradna MUDr. Čepické  bude vedena v nové ordinaci na Koňském  trhu.

Po 16. hodině je zajištěna nepřetržitá pohotovostní služba, informace o místě ošetření dostanou rodiče při ohlášení na vrátnici nemocnice.

Pokud stav nemocného vyžaduje hospitalizaci, je možné při souhlasu rodičů zejména školní děti a adolescenty hospitalizovat v rámci chirurgie a interny turnovské nemocnice (především úrazy, bolesti břicha apod.). Předškolní děti budou převážně odesílány k hospitalizaci na dětské oddělení liberecké nemocnice.

V pondělí 13. října došlo ke změně v rozmístění lůžkových oddělení v nemocnici:
V průběhu prázdninových měsíců  bylo nákladem 3,5 milionu korun zrekonstruováno oddělení chirurgie – přízemí. V rámci připravovaného zřízení oddělení akutní rehabilitace bylo po otevření rehabilitační oddělení přestěhováno přímo do zrekonstruovaných prostor. Interna, chirurgie a následná ošetřovatelská  péče se potom rozdělila do původních prostor interny a následné rehabilitace. Definitivní rozmístění jednotlivých stanic potom očekáváme  v příštím roce, kdy proběhne rekonstrukce budovy dětského oddělení, kam bude směřovat následná  ošetřovatelská péče. Koncem října by potom mělo být rozhodnuto o eventuálním zřízení ortopedického oddělení v naší nemocnici, což jistě rovněž hraje v rozmístění oddělení významnou roli.

MUDr. Martin Hrubý
náměstek ředitele Panochovy nemocnice Turnov s.r.o.

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.