ZASTUPITELSTVO LIBERECKÉHO KRAJE ODSOUHLASILO FÚZI NEMOCNIC, ZBÝVAJÍ TURNOV A LIBEREC!

0

Záměr předpokládá spojení obou nemocnic od 1. ledna 2014, ale musí jej ještě ve čtvrtek 26. září schválit zastupitelstva Liberce a Turnova. Ti rozhodnou, jestli obě nemocnice začnou fungovat pod hlavičkou jedné společnosti, nebo jestli zůstane jen u intenzivní spolupráce obou zařízení bez sloučení. „Obě varianty jsou možné, ovšem varianta fúze s sebou nese navíc úsporu zhruba 6 mil. korun, která je nutná pro vyrovnané hospodaření Panochovy nemocnice,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví LK Zuzana Kocumová. Tato částka se buď uspoří díky optimalizaci nákladů v rámci fúze, nebo by ji pravděpodobně muselo město Turnov hradit ze svého.

„Nejdůležitějším důvodem pro fúzi obou subjektů je optimalizace struktury zdravotní péče v Libereckém kraji,“ zdůraznila náměstkyně hejtmana. Při fúzi je možné dál rozvíjet zdravotní činnost v Turnově při využití zdejšího dobrého zdravotního zázemí – například zachování ortopedie, rehabilitace a lůžek ARO. „Z pohledu zdravotnictví Libereckého kraje ale minimálně stejně důležitým aspektem, že fúze ochrání spádovost pro specializovanou péči poskytovanou v KNL, která by v případě převzetí PNT jiným, soukromým subjektem mohla mít negativní vliv na hospodaření KNL,“ dodala Zuzana Kocumová. Pro představu – tato péče činí až 94 mil. Kč ročně.

Krajskou nemocnici Liberec, a. s., vlastní majoritně kraj, menšinově Statutární město Liberec. Panochova nemocnice Turnov je ve stoprocentním vlastnictví města Turnov. Očekává se, že by fúze měla ročně uspořit kolem 15 milionů korun.

Jiří Langer, tiskový mluvčí, Liberecký kraj, jiri.langer@kraj-lbc.cz

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.