SPORTOVCEM TURNOVA ZA ROK 2018 JE JAKUB OMA

0

Ve středu 13. února se v sále KC Střelnice uskutečnilo vyhlašování již 27. ročníku ankety o nejlepšího sportovce města v uplynulém roce. Zasvěcenými průvodci večerem byli Filip Stárek z TJ Turnov a hudebník Jindřich Bada. Pod záštitou sportovní komise města jsou vyhlašovány kategorie: sportovní naděje, akce roku, nejlepší družstva a trenéři. K této akci patří neodmyslitelně nejen zaplněný sál Střelnice, kde se setkávají všichni sportovci města z různých oddílů různých zřizovatelů, ale od loňska i společný závěrečný zpěv naší národní hymny, která je pro mnoho sportovců, kteří kdy stáli na stupních vítězů někde v zahraničí, víc než symbolická…

Zpovídanými jsou manželé Folprechtovi

Do Zlaté knihy turnovského sportu byli zapsáni manželé Marie a Eduard Folprechtovi. V současnosti jsou oba nejstaršími členy v oddíle OB TJ Turnov. A i když oba už překročili sedmdesátku, stále závodí a podílejí se na organizování sportovních akcí.

Stejně jako v předchozích ročnících i letos server TvA ve spolupráci s pořadateli ze Žluté ponorky vyhlásil anketu – Cenu veřejnosti. Na webu TvA hlasovalo 3 069 respondentů. Zvítězil Ladislav Víla z AC Turnov. Získal 1 079 hlasů.

 

 

 

 

VÝSLEDKY – SPORTOVEC TURNOVA 2018 (HLASOVÁNÍ ODBORNÍKŮ)

* Jednotlivci: 1. Jakub Oma, TJ Turnov, oddíl ROB, 2. Josef Egrt, AC Turnov, 3. Jan Kazda, TJ Turnov, IMPACT KICBOXING, 4. Veronika Navrátilová, TJ Turnov, Musher club Český ráj, 5. Štěpán Matěcha, TJ Turnov, oddíl florbalu.

* Sportovní naděje do 18 let: 1. Michal Hanyk, AC Turnov, 2. Julie Zárybnická, TSC Turnov, oddíl judo, 3. Eliška Martínková, AC Turnov.

* Nejlepší kolektiv: 1. TJ Turnov, oddíl volejbalu, družstvo mužů A, 2. ŠK ZIKUDA Turnov, družstvo A, 3. družstvo mužů, TJ Turnov, oddíl florbalu.

* Trenér roku: 1. Jakub Mareš, TSC Turnov, oddíl judo, 2. Marcela Urbanová, TJ Turnov, oddíl florbalu, 3. Miroslav Reichl, AC Turnov.

* Akce roku 2018: 1. Krajský všesokolský slet, TJ Sokol Turnov, 2. Závod světového poháru v OB, TJ Turnov, oddíl OB, 3. Memoriál Ludvíka Daňka, AC Turnov.

Starosta Hocke předává korunku nejlepšího sportovce roku 2018 Jakubu Omovi

ROZHOVOR
Korunu pro nejlepšího sportovce Turnova za rok 2018 předal starosta města Tomáš Hocke Jakubu Omovi z oddílu radiového orientačního běhu TJ Turnov. Zeptali jsme se:

* Věřil jste letos ve vítězství v anketě?
Abych pravdu řekl, tak moc ne. Byla zde silná konkurence okořeněná kvalitními výkony ostatních sportovců na vrcholných mezinárodních akcích. Spíš to bylo o tom, jak to vidí porotci. Je to stále jen anketa, nelze srovnávat jablka s hruškami, pro sportovce je to ale pomyslná třešnička na dortu.

* Spočítáte, kolikrát jste již korunku nejlepšího sportovce města převzal?
Myslím, že to bylo po osmé.

* A předpokládám, že je to stále příjemné…
Samozřejmě, hlavně v té letošní konkurenci, hodně si toho vážím.

* Co myslíte, že rozhodlo?
Asi že jsem v Turnově už docela známý sportovec, narodil jsem se tady a žiju tu, radiový orientační běh dělám přes 30 let.

* Čeho si ve sportu z loňska nejvíc ceníte?
Určitě titulu mistra světa v Jižní Koreji. Závodilo se ve specifickém terénu, rozhodovaly sekundy. Běželo se buď v buši, nebo rýžovými poli, tohle opravdu nemáme natrénováno. Po technické stránce byly závody hodně náročné.

* Co vás čeká ve sportu letos?
Mistrovství Evropy ve Slovinsku. Doufám, že po dvou zraněních kotníku mám šanci se tam nominovat. Je tu silná konkurence, do mužské kategorie přestupují juniorští mistři světa. Uvidíme, jak to skoro čtyřicátník s nimi zvládne.

* Je opravdu obdivuhodné, že i na prahu čtyřicítky si stále udržujete vrcholnou formu, přitom závodíte s kluky o polovinu mladšími…
Ano, v reprezentaci máme nově dva dvacetileté. Myslím, že se na mě dívají trochu jako na vzor, na druhou stranu je to pro ně samozřejmě velká motivace porazit někoho, kdo má za sebou tolik mezinárodních úspěchů.

* Budoucnost?
Já to ještě nikdy veřejně neříkal, řeknu to teď. Mistrovství světa v Jižní Koreji už pro mě bylo takovým předvrcholem. Neřekl jsem, že to tím končí, ale věděl jsem, že co bude dál, tak už to bude jen plus. No, a v roce 2020 už mohu startovat mezi veterány.  (Smích.)

Jindřich Kořínek, předseda oddílu OB, a místostarosta Svobodová předávají ocenění manželům Folprechtovým

Zaplněný sál Střelnice

Turnovské sportovní naděje

Nejmladší turnovští hokejisté

Ukázka cvičení žen ze sokolského sletu

Předseda sportovní komise města Zbyněk Miklík předává ocenění Tereze Linhartové ze Sokola Turnov

Sportovní naděje do 18 let

Trenéři roku

Místostarosta Mikula blahopřeje k vítězství družstvu volejbalistů

Sportovcem města za rok 2018 je Jakub Oma

Dalšími průvodci slavnostního večera bylo hudební trio pod vedením Martina Hyblera

Související články (celkem 22)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.