S FÚZÍ NEMOCNIC JE TU PRVNÍ NOVINKA: V TURNOVĚ JE SOUDNÍ LÉKAŘSTVÍ

0

S novým rokem nejenže všechna oddělení turnovské Panochovy nemocnice fungují, jak byli lidé zvyklí, je tu ale i jedna novinka: Z Liberce sem bylo přesunuto oddělení soudního lékařství. „Se soudním lékařstvím v Krajské nemocnici to bylo poměrně složité. Oddělení zde vzniklo v létě 2013 a než se stačilo fakticky zabydlet, tak už byla ve hře fúze, a tudíž se začalo uvažovat o přesunutí do Turnova, kde má soudní lékařství v regionu své historické místo. Vždyť vzpomeňme MUDr. Tichého, který zde oddělení spolu s patologií dlouhé roky vedl,“ uvedla mluvčí nemocnice Barbora Silná.

Oddělení soudního lékařství povede MUDr. Eva Matějů, provádět se v Turnově budou veškeré úkony pro orgány Policie ČR, jako jsou soudní pitvy ad. „Jedná se o jeden z dalších důkazů, že nebudeme turnovskou nemocnici opomíjet. Díky spojení prostorových a lidských kapacit tady může fungovat pracoviště, pro které se v prostorově vyčerpané liberecké nemocnici obtížně hledalo umístění,“ doplnila mluvčí Silná.

Soudní lékařství je specifický obor, v České republice je asi jen 45 specialistů, kteří tuto činnost mohou provádět. Podle MUDr. Martina Hrubého, který do konkurzu vede turnovské pracoviště, je vznik nového oddělení pro Turnov jistě přínosem. Využitím volné kapacity podle něho dojde také k efektivnějšímu provozu spojených zdravotnických zařízení.

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.