PACIENTI TURNOVSKÉ NEMOCNICE ZMĚNU PO FÚZI NEPOZNAJÍ, MÁME TAKÉ PRVNÍ TURNOVSKÉ MIMINKO ROKU 2014

0

Největší polistopadová majetková transakce města Turnov je dokonána. Od 1. ledna 2014 Krajská nemocnice v Liberci a Panochova nemocnice v Turnově zfúzovaly. Vzniklo tak zdravotnické zařízení se zhruba 1 140 lůžky a více než 2 500 zaměstnanci. O tomto kroku se toho v posledních měsících a týdnech namluvilo a napsalo hodně. Obě zdravotnická zařízení deklarují, že fúze je výhodná pro všechny. Liberec může do Turnova přesunout část zdravotnických výkonů, Turnov má větší jistotu, že zdravotní péče zde zůstane zachována v současném rozsahu. Fúzi nemocnic schválila zastupitelstva Turnova, Liberce a Libereckého kraje.

„Jsem si jistý, že pacienti žádnou změnu nepoznali, všechna oddělení včetně ambulancí fungují, jak byli zvyklí, zdravotnická péče je v Turnově poskytována ve stejném rozsahu jako v prosinci,“ reagoval MUDr. Martin Hrubý na dotaz, jestli v souvislosti se sloučením nemocnic došlo 1. ledna nového roku k nějakým provozním změnám. Podle něho se maximálně některé věci dolaďují a dohadují se pravidla fungování některých činností, které se ale nedotýkají poskytování zdravotnické péče. Jedinou větší novinkou tak zůstává fakt, že internetové stránky turnovské nemocnice byly vypnuty. Nově vše o péči v Turnově najdete na společných nových stránkách www.nemlib.cz.

PRVNÍ TURNOVSKÉ MIMINKO 2014 SE NARODILO V JIČÍNĚ
Zánikem porodnice 1. března 2011 Turnov o své rodáky nepřišel. Jen je vzhledem k zákonům na ochranu osobních údajů čím dál těžší se k informacím typu „první občánek města“ dostat. Obvolali jsme všechny porodnice v okolí (Prahu ne).
Podle všeho to vypadá, že prvním turnovským občánkem roku 2014 je Anička Jirušková, která se narodila 1. ledna 2014 ve 14.00 hodin v porodnici v Jičíně. Holčičce i jejím rodičům gratulujeme!

Prvním miminkem Libereckého kraje a Liberce v roce 2014 je děvčátko Isabel, které se narodilo ve zdejší krajské nemocnici v první minutě Nového roku a spolu s třemi chlapci je tak první malou občankou České republiky 2014.

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.