TURNOVSKÁ NEMOCNICE MÁ PŘED SEBOU SLUŠNOU PERSPEKTIVU; FÚZE S KRAJSKOU NEMOCNICÍ JE ZASE O NĚCO BLÍŽE

0

Jako v současné době maximum možného hodnotí jednání mezi zástupci Všeobecné zdravotní pojišťovny, Svazem zdravotních pojišťoven ČR a Panochovou nemocnicí její ředitel Tomáš Sláma. Jednání proběhlo ve středu 7. listopadu  v Mladé Boleslavi. „Dohodli jsme se na uzavření dlouhodobé rámcové smlouvy, tedy na pět let, podle závěrů ze setkání v dubnu letošního roku. A to kromě oborů ortopedie a rehabilitace, kde bude uzavřena smlouva na dobu jednoho roku z důvodu připravované fúze s Krajskou nemocnicí v Liberci. Kdyby na tuto fúzi z nějakých důvodů v příštím roce nedošlo, bude rámcová smlouva omezena v oborech ortopedie a rehabilitace do 31. prosince 2014,” uvedl Tomáš Sláma.

Jak dodal, zástupci SZP ČR stejně jako zástupci VZP souhlasí se zřízením jednodenní péče v oborech chirurgie, ortopedie a gynekologie v Panochově nemocnici od 1. ledna 2013. Současně zástupci pojišťoven hodnotili avizovanou fúzi turnovské a liberecké nemocnice jako krok správným směrem vzhledem k budoucnosti obou zdravotnických zařízení. „Myslím, že se nám v době restrikcí ve zdravotnictví podařilo vyjednat maximum, pojišťovny ocenily především odborné argumenty, které jednoznačně hovoří ve prospěch naší nemocnice. Závěry z jednání v Mladé Boleslavi bude ještě projednávat a schvalovat naše valná hromada 12. listopadu,” doplnil Sláma.

n201211071648_zap_341_2012_knl„Na sloučení s turnovskou nemocnicí máme zájem, bereme to jako přínosné pro obě zařízení,“ zdůraznil pro TvA generální ředitel Krajské nemocnice v Liberci Jiří Veselka. Také liberecká nemocnice prošla ve středu 7. listopadu jednáním se zástupci zdravotních pojišťoven s tím, že má před sebou dlouhodobou perspektivu. „Velká část schůzky byla věnována avizované fúzi s nemocnicí v Turnově, zástupci pojišťoven konstatovali, že by mohlo jít o pilotní projekt na řešení podobných problémů v ostatních krajích,“ řekl Veselka. Podle něho nyní bude záměr na fúzi nemocnic předložen příslušným zastupitelstvům v Turnově a Liberci, poté se v případě schválení začne pracovat na konkrétních podrobnostech.

„Řekli jsme dopředu, že chceme v Turnově i nadále garantovat udržení všech dosavadních oborů, patrně sem přesuneme těžiště práce v jednodenní chirurgii a následné péči. To vše je ale samozřejmě otázkou dalších jednání, na kterých se budou podílet i zástupci zdravotních pojišťoven. Od sloučení nemocnic si slibujeme silnější postavení právě při jednání s pojišťovnami i dalšími subjekty, proto je to výhodné pro obě zařízení. Zdravotnickému personálu Panochovy nemocnice logicky nabídneme možnosti dalšího vzdělávání a třeba vědecké práce na úrovni krajské nemocnice. To jen potvrzuje, že jsem přesvědčen o tom, že pro nemocnici v Turnově znamená fúze s krajskou nemocnicí cestu k udržení a možná někde i zkvalitnění dosavadní úrovně a rozsahu péče,“ dodal ředitel Veselka.

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.