VÝBORNÉ VÝSLEDKY HOSPODAŘENÍ LIBERECKÉ NEMOCNICE POCÍTÍ ZAMĚSTNANCI NA SVÝCH MZDÁCH

0

Zisk zhruba ve výši padesáti milionů korun se podařilo během prvních šesti měsíců letošního roku vygenerovat Krajské nemocnice Liberec. A finance budou rozděleny mezi zaměstnance. „Jsme si vědomi, že se všichni zaměstnanci na výsledku podíleli, proto každého, napříč všemi profesemi v nemocnici, od pomocného personálu přes střední zdravotnický až po lékaře, odměníme jednorázovým bonusem, a to v průměrné výši 10 tisíc korun. A pokud se i v dalším pololetí bude dařit, opět peníze zamíří k zaměstnancům,“ říká Luděk Nečesaný, generální ředitel liberecké nemocnice s tím, že finance, které jsou rozdělené do mezd, nejsou na úkor investic. Mzdy jsou podle něj prioritou, protože dobře odměněný a motivovaný zaměstnanec je tím nejlepším, čím se liberecká nemocnice může pochlubit.

„Po návratu našeho vedení do liberecké nemocnice v roce 2013 jsme se vždy důsledně snažili investovat maximum prostředků do kvalitního odměňování zaměstnanců. Jen díky tomu se nám podařilo počty zdravotnických pracovníků zvyšovat,“ zdůrazňuje generální ředitel Nečesaný. „Myslím, že je tato snaha vidět na kvalitě medicíny, počtech zaměstnanců a jejich mzdách, celkovém stavu nemocnice a zejména spokojenosti pacientů,“ pokračuje.

Díky nastavené mzdové politice a vlastnímu propracovanému motivačnímu systému se liberecká nemocnice nepotýká s tak dramatickým nedostatkem personálu, jako je tomu v jiných podobných zdravotnických zařízeních napříč celé ČR.

„U nás klademe na maximální možný růst mezd dlouhodobě velký důraz, což se odráží nejenom na nadprůměrných mzdách v porovnání s jinými nemocnicemi, ale také na poměrně stabilní personální situaci ve většině profesí kromě zdravotních sester. S nedostatkem právě zdravotních sester se rovněž potýkáme a ani zvýšenou finanční motivací se nám nedaří díky narůstající náročnosti ošetřovatelské práce a nedoplňováním zaměstnanců navyšovat potřebné počty zdravotních sester. Na druhou stranu se nám ovšem trvale daří navyšovat počet lékařů, což v České republice není obvyklé,“ potvrzuje Luděk Nečesaný.

Výborný hospodářský výsledek prvního pololetí umožňuje v Liberci také vykrýt z vlastních prostředků příplatky sestrám, které poskytne ministerstvo zdravotnictví v rámci dotačního titulu. Sestrám pracujícím ve třísměnném nepřetržitém provozu byly přislíbeny 2.000 Kč navíc k výplatě již za červenec 2017, ovšem ministerstvo zdravotnictví bude uvolňovat finance prostřednictvím krajů až v průběhu října 2017. Směnný příplatek má ve svém motivačním systému nemocnice již delší dobu, a to ve výši 1.800 Kč, protože si dlouhodobě uvědomuje náročnost práce ve třísměnném provozu a nedaří se jí stavy zdravotních sester právě ve třísměnném provozu navyšovat na základě stoupající náročnosti v ošetřování pacientů v liberecké nemocnici.
Od 1. července jej tak sestry pracující na tři směny dostávají celkem 3.800 Kč. Důležité bude, zda toto politické rozhodnutí není jen předvolebním slibem a bude pokračovat i po 1. lednu 2018, protože zatím se jedná o dotační program ministerstva zdravotnictví pouze na období červenec-prosinec 2017.
Václav Řičář, tiskový mluvčí KNL, vaclav.ricar@nemlib.cz

MALÉ SROVNÁNÍ

Rok 2013:
* zdravotních sester – 729, průměrná mzda 27.984 Kč
* lékaři – 299, 66.609 Kč

Rok 2017:
* sestry – 745, 34.982 Kč
* lékaři – 335, 80.837 Kč.

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.