TURNOVSKÁ NEMOCNICE MÁ NOVÉHO JEDNATELE

0

Rada města Turnova ve funkci valné hromady Panochovy nemocnice Turnov vzala na svém zasedání 12. srpna na vědomí rezignaci jednatele nemocnice Tomáše Slámy a na jeho funkci jmenovala dosavadního náměstka Martina Hrubého. „Rezignoval jsem z čistě soukromých důvodů, myslím, že nemocnici předávám v dobrém stavu.  Stále jsem přesvědčen o tom, že nejlepší budoucnost nemocnice je ve fúzi s krajskou nemocnicí v Liberci, k čemuž by mělo dojít do konce tohoto roku,“ uvedl Tomáš Sláma. „Nebudu dělat žádné zásadní kroky, platí, co platilo dosud, že bychom v nemocnici měli konsolidovat především ekonomickou situaci, jako přímý důsledek úhradových vyhlášek,“ upozornil Martin Hrubý. Ten bude funkci vykonávat do doby nového výběrového řízení nebo do případné změny statutu turnovské nemocnice.

Jak doplnil starosta města Tomáš Hocke, další kroky se budou odvíjet od rozhodnutí zastupitelů, jestli se přikloní k fúzi s krajskou nemocnicí v Liberci, či jestli budou chtít využít některou z nabídek soukromých subjektů, nebo bude nemocnice fungovat samostatně jako dosud. „Pro mě je zásadní seminář, který se v Liberci uskuteční 21. srpna a účastnit se ho budou krajští zastupitelé a zastupitelé z Turnova a Liberce. Když uvidím, že po tomto semináři mezi našimi zastupiteli panuje jistá shoda pro některé řešení, navrhnu hlasování již na zasedání turnovského zastupitelstva 29. srpna,“ řekl starosta. Ten, jak dodal, stále vidí jako nejlepší cestu fúzi s krajskou nemocnicí už proto, že je nejkonkrétnější co do budoucnosti turnovského zařízení. „V případě, že zastupitelé fúzi s Libercem schválí, vypíšeme výběrové řízení na vedoucího pracovníka turnovské nemocnice, když fúze nebude schválena, tak na podzim vypíšeme výběrové řízení na nového jednatele nemocnice v rámci současného stavu,“ vysvětlil starosta Hocke.
Vedení města podle něho věří, že uvedená situace žádným způsobem nenaruší jednání vedená ohledně případného spojení s jiným subjektem a ani běžný provoz tohoto významného zdravotnického zařízení města.
best life insurance plan best life insurance plan

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.