PANOCHOVA NEMOCNICE MÁ CERTIFIKÁT KVALITY

0

V pondělí 4. května předala Marie Šebestová z certifikačního orgánu CQS Praha řediteli turnovské Panochovy nemocnice Tomáši Slámovi slavnostně certifikát garance kvality služeb podle světového standardu organizace ISO (ČSN EN ISO 9001:2001). Příprava nemocnice na získání certifikátu probíhala pod vedením turnovské firmy Drings. „Tento certifikát je platný na celém světě, je to nejvyšší ocenění poskytovaných služeb,“ uvedla Šebestová. Agentura CQS podle ní ocenila hlavně zavedený standard léčebné péče, systém vzdělávání středního zdravotnického personálu a lékařů, plánovitou obměnu přístrojové techniky a kvalitní sledování požadavků pacientů. Udělení nejvyššího možného certifikátu musí turnovská nemocnice po třech letech opět obhájit.

Panochova nemocnice byla také úspěšná v Regionálním operačním programu Evropské unie a letos získá dotaci na modernizaci operačních sálů. „Dotace je ve výši 26 milionů korun, celkové náklady na modernizaci sálů budou ve výši 30 milionů. Zbytek budeme hradit ze svého rozpočtu,“ řekl ředitel nemocnice Tomáš Sláma. Zhruba osm milionů z dotace bude využito na rekonstrukci tzv. starého operačního sálu včetně nové klimatizace a vzduchotechniky. Za zbylou část peněz bude pořízena nová zdravotnická technika, zejména nové operační stoly, světla a pojízdný rentgen.

Turnovská nemocnice se snaží zvyšovat kvalitu péče o pacienty i dalším vzděláváním středního zdravotnického personálu. „Ve středu 29. dubna jsme na Střelnici pořádali už pátý ročník tradičních ošetřovatelských dnů. Zúčastnilo se jich 330 sestřiček z celé republiky,“ přiblížil náměstek ředitele Panochovy nemocnice Martin Hrubý. Ten se vrátil i k nedávnému uzavření dětského oddělení. To z důvodu malého využití skončilo na podzim loňského roku. „I když dětské oddělení v turnovské nemocnici nemáme, funguje po 24 hodin sedm dnů v týdnu v naší nemocnici pediatrická ambulance. V případě nutnosti vyjednáme i hospitalizaci ve zdravotnickém zařízení v sousedních městech,“ připomněl náměstek Hrubý.

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.