ŘEDITEL NEČESANÝ REZIGNOVAL

0

POZOR! Důležitá aktualizace! Generální ředitel a předseda představenstva Krajské nemocnice Liberec, a. s., podal svou rezignaci na pozici generálního ředitele nemocnice Liberec. Rezignuje také na pozici člena představenstva Krajské nemocnice Liberec. Tyto kroky vstoupí v platnost 1. září t. r. „Odejít z pozice generálního ředitele a předsedy představenstva krajské nemocnice jsem se rozhodl z toho důvodu, aby nemocnice nebyla vláčena médii kvůli mé kauze, která nesouvisí s Krajskou nemocnicí Liberec ani současným obdobím, ale je zneužívána k politické kampani. Do Krajské nemocnice Liberec jsem přišel se svým týmem, který však může ve své práci i nadále pokračovat, a proto jsem na pozici generálního ředitele pro jeho morální, lidské i medicínské kvality navrhl dosavadního lékařského ředitele a místopředsedu představenstva Krajské nemocnice Liberec MUDr. Richarda Lukáše, Ph.D., jehož členové představenstva jednomyslně zvolili novým generálním ředitelem s účinností od 1. září 2015,“ uvedl MUDr. Luděk Nečesaný, MBA.

Zároveň s tím lékařský náměstek krajské nemocnice MUDr. Martin Hrubý navrhl na ředitele pro řízení zdravotní péče a lidských zdrojů k datu 1. září 2015 MUDr. Luďka Nečesaného, v nemocnici by tedy měl zůstat. Pro doplnění člena představenstva navrhuje představenstvo společnosti dozorčí radě KNL, a. s., člena týmu Luďka Nečesaného – technického ředitele Ing. Jana Raise. „Věřím, že v čele Krajské nemocnice Liberec zůstanou i nadále lidé, kteří jsou schopni vést toto největší zdravotnické zařízení v kraji s obratem téměř tři miliardy korun tak, aby jeho hospodaření bylo i nadále ziskové,“ uzavřel Luděk Nečesaný.

Barbora Silná, tisková mluvčí KNL, barbora.silna@nemlib.cz

Pozn. red.: Ředitel krajské nemocnice čelí obvinění od června. Kauza souvisí s údajným předražením techniky pro dvě špičková zdravotnická centra z let 2008 a 2009. Jak uvedl Liberecký deník, Nečesaný obvinění odmítá. Nákupy byly odsouhlasené dozorčí radou i ministerstvem zdravotnictví. Sám se netají tím, že celá kauza byla načasována v souvislosti s jeho synem, který byl odsouzen za pokus o vraždu kadeřnice v Hořicích před více než dvěma lety. Jeho případ se teď vrací na samý začátek projednávání poté, co právníci Nečesaného poukázali na některá zásadní pochybení v celém případu. Nečesaný je i nadále připraven za očištění syna i sebe bojovat.

AKTUALIZACE

LUDĚK NEČESANÝ POVEDE KNL DÁL, DOZORČÍ RADA STOJÍ ZA NÍM
Dozorčí rada KNL se na svém jednání 23. července dohodla s generálním ředitelem a předsedou představenstva MUDr. Luďkem Nečesaným na stažení jeho rezignace. Členové dozorčí rady se shodli na tom, že odchod MUDr. Luďka Nečesaného z vedení KNL by největší zdravotnické zařízení v kraji destabilizoval.
Dozorčí rada se za generálního ředitele a předsedu představenstva postavila už v červnu, kdy mu policie sdělila obvinění z korupce. „Neobjevily se žádné nové skutečnosti, které by byly důvodem naše stanovisko změnit. Myslím si, že jeho připravovaná rezignace by nemocnici poškodila a destabilizovala,“ řekl novinářům liberecký primátor a člen dozorčí rady Tibor Batthyány (ANO 2011). Turnovský starosta a člen dozorčí rady Ing. Tomáš Hocke (Nezávislý blok) doplnil, že liberecká nemocnice má navíc rozběhnutou řadu projektů, které je třeba dodělat. „Jsme v tom nejnapjatějším období, co se týká termínů čerpání dotací z Evropské unie a dalších dotačních programů. Máme problémy s řešením zdravotnictví na Semilsku a je třeba všechny tyhle věci dodělat,“ uzavřel Tomáš Hocke. Hejtman Martin Půta (STAN) uvedl, že o trestním oznámení na MUDr. Luďka Nečesaného věděli všichni už v době výběrového řízení, a s ohledem na fakt, že nemocnici se vede velmi dobře, není důvod na situaci cokoli měnit. (TZ KNL)

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.