VEDENÍ PANOCHOVY NEMOCNICE SVOLÁVÁ MIMOŘÁDNOU TISKOVOU KONFERENCI

0

(aktualizováno)Panochova nemocnice Turnov zve novináře v pátek 27. listopadu na mimořádnou tiskovou konferenci. „Tisková konference je reakcí na nepřesné a zavádějící články, které se v uplynulých dnech objevily v některých zpravodajských médiích a týkaly se chodu porodnického oddělení Panochovy nemocnice. Jelikož se jedná o velmi zásadní informace, rádi bychom poskytli ucelený pohled na celou záležitost, a to prostřednictvím všech stran, které jsou kompetentní se k celé záležitosti vyjádřit,“ píše se v pozvánce rozeslané novinářům v regionu.

Za turnovskou nemocnici se tiskové konference zúčastní její jednatel a ředitel Ing. Tomáš Sláma a náměstek pro léčebně preventivní činnost MUDr. Martin Hrubý. Za město Turnov přijal pozvání místostarosta Ing. Jaromír Pekař. Krajskou nemocnici Liberec, a. s., bude reprezentovat předseda představenstva a generální ředitel MUDr. Luděk Nečesaný. Za Liberecký kraj přijal pozvání radní pro zdravotnictví MUDr. Pavel Novák a VZP bude zastupovat ředitel liberecké pobočky Ing. Jiří  Benedikt.

Svolání mimořádné tiskové konference má „na svědomí“ zejména článek zveřejněný v MFD, který převzala i agentura ČTK. V článku je mj. uvedeno, že po loňském uzavření dětského oddělení přijde turnovská nemocnice zřejmě také o porodnici. Vedení turnovské nemocnice navíc uvažuje také o sloučení s Krajskou nemocnicí v Liberci. O těchto záměrech chce vedení nemocnice jednat už příští rok. Podobný osud potkal Nemocnici ve Frýdlantu na Liberecku, kde loni v červenci skončila porodnice kvůli nedostatku dětských specialistů. O dětské oddělení tam ale přišli o deset let dříve. Tolik citace z textu, vydaném agenturou ČTK.

 

Zpráva z páteční tiskové konference se na TvA objeví ještě týž den.

AKTUALIZACE

Stanovisko vedení města:

Vzhledem k tomu, že byly v posledních dnech v některých médiích zveřejněny zavádějící informace o Panochově nemocnici Turnov, s.r.o., reaguji na ně tímto stanoviskem: Panochova nemocnice je stoprocentním majetkem Města Turnov. Město je jejím zakladatelem a jediným vlastníkem. Rada města plní funkci valné hromady, o veškerých majetkových krocích rozhoduje zastupitelstvo města. V tomto směru žádné aktuální ani budoucí úkony nebyly projednávány.

Nemocnice je největší a asi nejdůležitější městskou organizací s nenahraditelným významem pro občany města a celé spádové oblasti. Proto byly v posledních letech v turnovské nemocnici investovány desítky milionů korun tak, aby byla zajištěna kvalitní péče v co nejširším rozsahu a nemocnice vyhověla i nejpřísnějším kritériím na kvalitu zde poskytovaných služeb.

Hana Maierová, starostka Turnova

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.