VEDENÍ TURNOVSKÉ NEMOCNICE PRÝ CHCE VYHNAT ZÁCHRANKU ZE SVÉHO AREÁLU

0

Krajský zastupitel a ředitel turnovské nemocnice Tomáš Sláma chce dát výpověď Zdravotnické záchranné službě Libereckého kraje z prostor turnovské městské nemocnice, stojí v oficiální tiskové zprávě, kterou ve středu 13. října obdržela média v regionu. „Liberecký kraj se snaží rozšířit dostupnost Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje a já jsem šokován z toho, že pan ředitel Sláma přichází s tímto návrhem. Povede to pouze ke snížení akceschopnosti a prodloužení doby dojezdu k případům.

Nyní vyjíždí zdravotnická záchranná služba z Turnova, pokud bude vyjíždět až z Liberce, nabere zpoždění minimálně patnáct minut, a to bude při záchraně lidských životů hrát významnou roli. Jsme tímto závěrem velmi znepokojeni, protože Tomáš Sláma trvá na odchodu záchranky z turnovské nemocnice do konce roku 2010, aniž by udal jakýkoli důvod. Podle informací, které jsem dnes obdržel od vedení naší záchranné služby, budeme hledat zatím provizorní náhradní prostory například v budově Hasičského záchranného sboru ČR, ale pokud nenajdeme trvalou adekvátní náhradu, tak bude muset záchranná služba dojíždět do Turnova až z Liberce a dalších výjezdových stanovišť. Zákonná patnáctiminutová doba sice bude dodržena, ale u případů kdy jde o minuty, může jednání pana ředitele Slámy opravdu ohrozit současný komfort péče o pacienty. Nejsou to pozitivní zprávy pro záchranku, pro kraj, ale především pro občany Turnovska,“ uvádí v tiskové zprávě hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler.

O reakci jsme požádali ředitele turnovské nemocnice Tomáše Slámu. Ten k tématu vydal vlastní tiskové prohlášení:

 

Zásadně se distancuji od prohlášení hejtmana Libereckého kraje z 13. října. O přestěhování záchranné služby z areálu Panochovy nemocnice Turnov jednáme již několik let. Po přečtení tiskového prohlášení jsem doslova šokován představou, že Liberecký kraj ústy svého hejtmana uvažuje o možném řešení výjezdů pro občany Turnova z Liberce! Má to snad znamenat, že Liberecký kraj není schopen na Turnovsku zajistit pro záchrannou službu několik místností pro lékaře a řidiče včetně garáží pro sanity? Vyzývám hejtmana Eichlera, aby předložil důkazy ke svým tvrzením. Nevím z jakých zdrojů čerpal například tuto informaci: „Tomáš Sláma trvá na odchodu záchranky z turnovské nemocnice do konce roku 2010.“ Podotýkám, že dle smluvních podmínek činí výpověď šest měsíců a tuto záchranná služba k 13. říjnu ode mne ani neobdržela.

Závěrem si dovolím rovněž pana hejtmana upozornit, že nepodložené výroky o ohrožení pacientů z Turnovska mohou být brány jako trestný čin šíření poplašné zprávy. 

Tomáš Sláma, ředitel Panochovy nemocnice Turnov

 

Jak ředitel turnovské nemocnice pro TvA dodal, zvláštní je termín načasování prohlášení hejtmana Stanislava Eichlera (ČSSD). „Načasování hejtmanova prohlášení dva dny před komunálními volbami vnímám jako ryze politické s cílem uškodit turnovské ODS, protože zdejší ČSSD je velmi slabá, tak byla zvolena tato forma diskreditace představitele místní ODS,“ uzavřel Tomáš Sláma.

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.