NÁMĚSTEK SOBOTKA JEDNAL SE ZÁSTUPCI NEMOCNIC V JILEMNICI A TURNOVĚ

0

Jilemnickou a turnovskou nemocnici a léčebnu ve Cvikově navštívil v uplynulých dnech náměstek hejtmana pro zdravotnictví Přemysl Sobotka. Při té příležitosti se sešel s vedením všech tří zdravotnických zařízení i se zástupci měst a diskutovali o možnostech dalšího rozvoje i podpoře ze strany Libereckého kraje. V Masarykově městské nemocnici v Jilemnici Sobotka diskutoval s ředitelem Jiřím Kalenským o prohloubení spolupráce s ostatními nemocnicemi v kraji. Oba se shodli na tom, že podepsaná aliance nemocnic má budoucnost pouze tehdy, když pracovní skupiny začnou intenzivně spolupracovat. Pouze tak je možné dodržet vysokou zdravotní péči.

„Vznik akciové společnosti nemocnice Jilemnice je jasným signálem, že obě sloučené nemocnice budou schopny medicínsky i ekonomicky spolupracovat, a tak pokrýt tzv. východní část našeho kraje,“ konstatoval Přemysl Sobotka k fúzi nemocnic v Semilech a Jilemnici.
O tématu zdravotnictví nejen v Jilemnici následně jednal i se starostkou Jilemnice Janou Čechovou, starostkou Semil Lenou Mlejnkovou a místostarostou Vladimírem Šimkem. Také zde zaznělo, že Masarykova městská nemocnice v Jilemnici, propojená se semilskou nemocnicí, může pomoci k zajištění péče daleko lépe, než dvě samostatné nemocnice.

V TURNOVĚ SI POCHVALUJÍ PŘÍNOS FÚZE NEMOCNIC
V rámci cest po nemocnicích v Libereckém kraji zavítal Přemysl Sobotka také do Turnova. Lékařský ředitel Martin Hrubý jej provedl po areálu a vyjádřil uspokojení nad vznikem Krajské nemocnice Liberec (KNL), jejíž součástí je od ledna roku 2014 Turnov. Fúzi považuje za medicínsky i ekonomicky výhodnou především pro pacienty z Turnova i okolí. Diskutovalo se také o intenzivnější spolupráci s ostatními nemocnicemi v kraji v rámci aliance nemocnic. „Jsem příjemně překvapen výsledky turnovské části akciové společnosti KNL. Je to jasná ukázka toho, že spolupráce přináší prospěch pacientům i zdravotnickému personálu,“ doplnil Přemysl Sobotka.

Blanka Daníčková, oddělení tiskové a vnějších vztahů Krajského úřadu LK, blanka.danickova@kraj-lbc.cz

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.