ZÁMĚR FÚZE TURNOVSKÉ A LIBERECKÉ NEMOCNICE POD DROBNOHLEDEM ZASTUPITELŮ

0

Zastupitelé města mohou podle zákona o obcích zřídit výbor zastupitelstva, který se bude podrobněji věnovat některým otázkám v životě obce. Ze zákona jsou povinné dva výbory – kontrolní a finanční, ostatní je na rozhodnutí zastupitelů. „V poslední době vnímám jistou nervozitu a také spoustu otázek kolem zamýšlené fúze turnovské a liberecké nemocnice. Mým záměrem je vnést maximální možnou informovanost mezi zastupitele města, a to mezi opoziční i ty koaliční, a předejít některým mediálním dezinformacím. Rozhodnutí o budoucnosti nemocnice nebude lehké a je třeba hledat širší konsenzus,“ uvedl starosta Tomáš Hocke na březnovém veřejném zasedání turnovských zastupitelů.

V tuto dobu již funguje projektový tým, který připravuje případnou fúzi obou nemocnic, ve složení: Tomáš Sláma, Martin Hrubý, Tomáš Hocke, dva zástupci liberecké nemocnice a po jednom zástupci mají v týmu město Liberec a Liberecký kraj. Zastupitelstvo kraje na svém březnovém zasedání záměr fúze krajské a Panochovy nemocnice schválilo.

Na návrh starosty Turnova bude nyní pracovat ještě výbor složený ze zastupitelů města. Jeho vznik na veřejném zasedání schválilo 25 přítomných zastupitelů!

Ve výboru zasednou:

Za Nezávislý blok: Martin Hrubý, Eva Kordová, Hana Maierová, Jiří Tomášek
Za ODS: Lumír Mitáček
Za ČSSD: Šárka Červinková
Nezávislý (dříve VV): Karel Jiránek
Turnovská koalice: Jan Ulrich
TOP 09: Petr Soudský
KSČM: Alena Svobodová
Předsedou výboru je starosta Tomáš Hocke (Nezávislý blok).

Členové výboru by měli být vázáni mlčenlivostí především s ohledem na ekonomické materiály, se kterými se budou seznamovat, zastupitelé by o fúzi nemocnic měli rozhodnout v závěru tohoto roku.

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.