REKONSTRUKCE V PANOCHOVĚ NEMOCNICI PROBÍHÁ DÍKY EVROPSKÝM FONDŮM

0

Vedení Panochovy nemocnice Turnov s.r.o. se podařilo získat dotaci z Regionálních operačních programů Evropské unie ve výši 30 milionů korun na kompletní modernizaci operačních sálů. Dotace obnáší 93 procent z celkových nákladů. Modernizace spočívá ve stavební rekonstrukci sálů a v nákupu techniky. „Stavební část je nyní prakticky dokončena, v sálech je instalována nová klimatizace, byla vyměněna okna, jsou zde nové podlahy a rozvody sítí. Dokončujeme také nákup přístrojové techniky a svítidel,“ uvádí ředitel nemocnice Tomáš Sláma.

V turnovské Panochově nemocnici budou po rekonstrukci k dispozici tři moderní operační sály, dva septické a jeden aseptický, což je optimální počet odpovídající spádové oblasti a počtu pacientů. Slavnostní otevření nově zrekonstruovaných prostor proběhne 19. listopadu.

Podle ředitele Slámy moderní pracoviště povedou k vyšší kvalitě a efektivitě poskytované zdravotní péče, zvýší se pocit pohodlí, klidu a důvěry pacientů podstupujících zákrok na operačních sálech. „Je zde také pohodlnější a příjemnější pracovní prostředí pro zdravotníky a větší možnost spolehnout se na novou zdravotnickou techniku,“ shrnul Tomáš Sláma.

 

n200911091821_zap_495_09_pntPanochova nemocnice Turnov s.r.o. vznikla 1. ledna 2008, ale v podstatě plně navazuje na provoz turnovské nemocnice, která byla postavena již roku 1942. Jejím zakladatelem byl turnovský lékař, primář MUDr. Panocha (1894 – 1965), který byl i hlavním iniciátorem stavby a současně prvním ředitelem.

V současné době nemocnice poskytuje péči v sedmi lůžkových odděleních a v odborných ambulancích. Ročně je tu hospitalizováno kolem 6 500 pacientů, narodí se zde 400 dětí, ambulantně je ošetřeno 43 tisíc pacientů. Nemocnice má 354 zaměstnanců.

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.