PROHLÁŠENÍ VEDENÍ PANOCHOVY NEMOCNICE K INCIDENTU VE SLUŽBĚ NA CHIRURGICKÉ AMBULANCI

0

V pátek 3. srpna v odpoledních hodinách byl službu konající lékař chirurgického oddělení volán k ambulantnímu  ošetření dětského pacienta. Jednalo se o drobný chirurgický zákrok. Na základě podezření z požití alkoholu byla kontaktována policie  a současně primář oddělení. Policie již za asistence primáře chirurgického oddělení podrobila službu konajícího lékaře dechové zkoušce na alkohol, která byla pozitivní. Lékař byl primářem chirurgického oddělení okamžitě nahrazen v dalším výkonu služby. Ten poté ještě zkontroloval chirurgický zákrok spočívající v šití rány, kterou lékař provedl. Dle vyjádření primáře bylo toto provedeno naprosto v pořádku, nebylo nutné nic revidovat.

Jednalo se o individuální selhání jednoho lékaře, který je jinak vnímán jako velmi svědomitý a pečlivý. Důvodem selhání byly problémy v soukromí. Z jeho jednání, tj. požití alkoholu v době pracovní činnosti, budou nicméně vyvozeny důsledky, bude kázeňsky řešen podle zákoníku práce a podle vnitřních předpisů nemocnice.

Za vzniklou situaci se veřejnosti tímto velmi omlouváme. V této souvislosti je potřeba konstatovat, že vnitřní mechanismy řízení organizace fungovaly standardně, okamžitě byl kontaktován náhradní lékař, který byl na místě v několika minutách a zmíněného lékaře ve službě vystřídal. O konkrétním postihu dotyčného lékaře vedení Panochovy nemocnice rozhodne v nejbližších dnech.

Ing. Tomáš Sláma, MSc.
ředitel Panochovy nemocnice Turnov
tomas.slama@nemtur.cz

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.