TURNOVSKÁ NEMOCNICE SE PŘIPRAVUJE NA VELKÉ ORTOPEDICKÉ OPERACE

0

Od února loňského roku v turnovské Panochově nemocnici funguje ortopedické oddělení. Část lékařů sem přešla ze Semil, kde si stěžovali na zhoršující se servis, prodlužování termínů operací i na to, že při složitých zákrocích nebyli k dispozici někteří odborníci. „Zázemí turnovské Panochovy nemocnice je na velmi dobré úrovni,“ zdůvodnil tehdy mj. přechod ze Semil do Turnova primář ortopedie Dalibor Ďurďa. Od té doby v turnovské nemocnici probíhají menší artroskopické operace. Takzvané velké kloubní náhrady se provádějí v Krajské nemocnici v Liberci, kam tým lékařů z Turnova na dva dny v týdnu dojíždí.

To by se mělo v nejbližší době změnit. Podle ředitele Panochovy nemocnice Tomáše Slámy je nyní vše v Turnově připraveno, aby zde probíhal kompletní ortopedický program. Nemocnice stojí před závěrečným podpisem smlouvy se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP), jejíž souhlas je nejdůležitější. „Počítáme s tím, že ve druhé polovině července uspořádáme oficiální tiskovou konferenci, kde veřejnosti vše vysvětlíme a přineseme všechny podrobnosti,“ uvedl ředitel Sláma. Jak dodal, počítá s tím, že tzv. velké ortopedické operace by se mohly v turnovské nemocnici začít provádět již v tomto měsíci.

Proti tomuto kroku v poslední době vystupují starosta Semil Jan Farský, ředitel tamní nemocnice Jaroslav Krutský a bývalý ředitel Petr Krtička. Ti v oficiálním tiskovém prohlášení rozeslaném médiím uvádějí, že situace v nemocnici v Semilech je podle jejich názoru nyní materiálně i lékařsky odborně stabilizovaná, provádějí se tu bez přerušení velké ortopedické operace pro všechny pojišťovny mimo VZP. Žádají proto krajské vedení této pojišťovny, aby se semilským pracovištěm opět uzavřelo smlouvu na veškeré ortopedické výkony. Podepsaní poukazují na údajný slib, který byl vloni dán, a sice, že v případě, že bude v budoucnu nutné otevřít vedle pracovišť v Liberci, Jablonci nad Nisou a v České Lípě ještě pracoviště čtvrté, kde budou prováděny velké ortopedické výkony, mělo by to být právě v Semilech.

 

„Liberecká nemocnice se potřebuje specializovat a na některé zákroky již nemá kapacity. Proto budou prováděny v Turnově. Semily to nemohou dělat, protože nesplňují podmínky odborných komisí,“ uvedl v rozhovoru pro deník MFDnes mluvčí krajské pobočky VZP Stanislav Šetina…

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.