V NEMOCNICI ZAČALA FUNGOVAT NOVÁ LÉKÁRNA SE ZDRAVOTNICKÝMI POTŘEBAMI

0

Nově zrekonstruovaná lékárna Dr. Max doplněná o prodejnu zdravotnických potřeb začala v úterý 1. září sloužit obyvatelům Turnova a pacientům i návštěvníkům Panochovy nemocnice. Na rekonstrukci prostor se dohodlo vedení Krajské nemocnice Liberec se zástupci společnosti Dr. Max. „Lékárna je v dlouhodobém pronájmu až do roku 2018, a proto vítáme vstřícnost společnosti Dr. Max, která souhlasila s rozšířením sortimentu,“ řekl generální ředitel a předseda představenstva Krajské nemocnice Liberec  Luděk Nečesaný. KNL v rámci úprav zaplatila stavební práce přímo v budově v řádu 200 tisíc korun, zbývající náklady na rozšíření prostor a jejich vybavení zaplatila společnost Česká lékárna holding, která provozuje lékárny Dr. Max.

n201509032157_zap_232_2015_nemocnice„Rekonstrukce lékárny pro nás představuje investici přes dva a půl milionu korun,“ upřesnil generální ředitel ČLH Daniel Horák. Zákazníkům slouží prostor o trojnásobné rozloze oproti stavu před rekonstrukcí, což umožnilo zvýšit počet výdejních míst ze dvou na tři. Zvětšilo se i zázemí lékárny. „Stavební práce trvaly přibližně dva měsíce, pacientům nabídneme vyšší komfort,“ říká vedoucí lékárny Olga Keslarová. Kromě léků ve volném prodeji a léků na recept lékárna nově nabízí i zdravotnické potřeby, jako jsou hole, berle, inkontinenční pomůcky, obinadla a další. Pacienti tak mají možnost tyto věci nakoupit přímo při odchodu z nemocnice či odborné ordinace.

n201509032157_zap_233_2015_nemocniceJak při slavnostním otevření lékárny doplnil ředitel Nečesaný, stále platí dohoda, že ani uskutečněná rekonstrukce neznamená změnu v postojích vedení nemocnice, která chce lékárnu po vypršení nájemní smlouvy provozovat sama. „Je to ale samozřejmě otázka dalších jednání,“ uvedl ředitel nemocnice. To připustil i ředitel ČLH Horák. Ten připomněl, že společnost Dr. Max v Turnově již jednu lékárnu má. Funguje v nákupním centru Kontakt sedm dnů v týdnu do večerních hodin.
Lékárna na v Panochově nemocnici je otevřena ve všedních dnech od 7.00 do 16.00 hodin.

(TvA s přispěním TZ KNL)

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.