KRAJSKÁ NEMOCNICE HOSPODAŘÍ SE ZISKEM, NEMOCNICE V SEMILECH A JILEMNICI SE SPOJÍ

0

Hospodaření obou nemocnic – tedy liberecké a turnovské nemocnice – je za období od ledna do října letošního roku v zisku již 114 milionů korun. „Liberecká nemocnice je v zisku 100 milionů, hospodaření turnovské nemocnice vykazuje zisk 14 milionů korun. Ziskového hospodaření jsme dosáhli i přesto, že v letošním roce jsme navýšili mzdy o osm procent oproti roku 2014. Představenstvo společnosti proto rozhodlo o rozdělení 42 milionů korun ze zisku na odměny zaměstnanců, které budou v listopadové výplatě,“ řekl generální ředitel a předseda představenstva krajské nemocnice Luděk Nečesaný. Oproti roku 2013 vzrostly mzdy zaměstnanců KNL o 15 procent.

„Kromě výrazně ziskového hospodaření jsme v letošním roce z vlastních prostředků investovali částku přes 100 milionů na pořízení přístrojového vybavení a úpravy budov,“ doplnil generální ředitel a dodal, že dalších 42 milionů uvolnila nemocnice na kofinancování dotací z Evropské unie, které dosáhly částky celkem 220 milionů korun. „Letošní dosavadní hospodářský výsledek potvrzuje schopnost naší nemocnice aktivně se spolupodílet na splácení závazků za stavbu nového pavilonu pro urgentní medicínu, aniž by byly ohroženy mzdy zaměstnanců nebo kvalita a rozsah poskytované péče,“ uzavřel generální ředitel Nečesaný. (Zdroj: TZ KNL)

POTVRZENO: SEMILY A JILEMNICE SCHVÁLILY SPOLUPRÁCI SVÝCH NEMOCNIC
Zachování dostupnosti zdravotní péče v regionu, udržení zaměstnanosti a v neposlední řadě také udržení nemocnice v majetku města bylo cílem mnoha jednání, která má za sebou vedení města Semily i vedení Nemocnice v Semilech v průběhu tohoto roku. Na jejich konci nyní stojí memorandum o spolupráci Nemocnice v Semilech a Masarykovy městské nemocnice v Jilemnici, které schválili zastupitelé obou měst. Vzájemná spolupráce nemocnic je podmíněna spojením obou nemocnic a podpořena spoluprací s Krajskou nemocnicí Liberec.

Memorandum neobsahuje konkrétní závazky pro jeho smluvní strany, ale stanovuje základní cíl – záměr vytvoření společné akciové společnosti. Přijetí memoranda a na něj navazující bezprostřední spolupráce semilské, jilemnické a liberecké nemocnice by mělo zajistit dlouhodobé a stabilní poskytování zdravotní péče občanům města Semily a celé spádové oblasti. Cílem spolupráce je posílení vyjednávacích pozic se smluvními partnery a zdravotními pojišťovnami a vnitřní stabilizace semilské nemocnice jak po ekonomické, medicínské, tak personální stránce.

Záměr spolupráce podpořili všichni akcionáři Krajské nemocnice Liberec (tedy i město Turnov). „Obecně vnímáme tuto skutečnost za velmi pozitivní s možností maximalizace synergických efektů v dané oblasti. Za KNL mohu přislíbit, že jsme připravení stát se podporujícím subjektem, jak ve stadiu vlastní transformace – bude-li o to zájem, tak i ve vlastním chodu společnosti dostatečnou medicínskou podporou,“ uvedl ředitel KNL Luděk Nečesaný. (Zdroj: TZ města Semily)

Související články (celkem 120)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.