SPORT UPROSTŘED LISTOPADU: HOKEJISTÉ ODSTOUPILI ZE SOUTĚŽE!

0

Ve svém poslední zápase podzimní části sezony fotbalisté divizního FK Pěnčín-Turnov remizovali a přezimují na vynikajícím 3. místě tabulky (kdo by to byl čekal!). Pod střechou sokolovny sehrály důležité utkání stolní tenistky, v hale ve Skálově ulici patřil víkend basketbalu, házené a futsalu. Je tu i jedna informace opravdu nepříjemná: Družstvo mužů BHK Turnov z důvodu nedostatku hráčů a špatných tréninkových možností odstoupilo z krajského přeboru Libereckého kraje v ledním hokeji (neexistence standardní ledové plochy v Turnově opět sklidila své plody!). Více se dočtete v následujících řádcích…

* BASKETBAL. Východočeská liga mužů. Turnov v neděli 16. listopadu bez větších problémů porazil v 5. kole mužstvo ze Dvora Králové. Soupeř ze spodní poloviny tabulky přijel pouze v šesti hráčích a výraznější odpor kladl pouze ve druhé čtvrtině, kdy se Turnovští hráči přizpůsobili jeho hře.

n200811182351_sport_48_08_basketTJ TURNOV – TJ DVŮR KRÁLOVÉ n. L.  85 : 53 (25:15, 35:31, 62:40)

První čtvrtina by se dala nazvat čtvrtinou Dominika Feštra. Turnov šel hned od začátku do vedení a ve čtvrté minutě byl stav 10:2. Střelecky se dařilo hlavně Feštrovi, který měl už v osmé minutě na svém kontě 12 bodů, z toho dvě trojky. Bohužel si tím pro tento zápas „vystřílel prak“ a konto soupeře již více body nezatížil. První čtvrtinu Turnovští vyhráli 25:15 a vše nasvědčovalo tomu, že zápas by neměl být velkým problémem.

Bohužel druhá čtvrtina tento předpoklad nepotvrdila. Přizpůsobili jsme se hře soupeře, přestali chodit do brejků a v přechodech z obrany do útoku začali tvořit spoustu chyb. Jediným střelcem Turnova v této čtvrtině byl Tomáš Brunclík, který nastřílel všech deset bodů.

Začátek druhé poloviny zápasu se nám naštěstí vydařil, pracovně bych ji nazval čtvrtinou Petra Veldy, který se rozstřílel a nasázel během pěti minut Dvoru Králové jedenáct bodů. To byl určitě rozhodující moment tohoto zápasu, soupeř díky slabé lavičce následně odešel i fyzicky. V této čtvrtině se střelecky chytil Honza Jiříček a začali jsme konečně soupeře ničit rychlými protiútoky.

Poslední čtvrtina již patřila mladým turnovským hráčům. Předpoklad, že přílišná koncentrace mladých hráčů na hřišti nemůže dělat dobrotu, se naštěstí nepotvrdil a mladí hráli poměrně slušně. Rozstřílel se Petřivý a diváci mohli při závěrečné exhibici vidět i pokus o NBA akci – ELIJUPE (zasmečování po nahození míče spoluhráčem), která ale bohužel o chlup nevyšla. Svými body se zapsal do historických tabulek Jirka Kuře Brož.

Závěrečné hodnocení nemůže vyznít jinak než kladně. Kromě druhé čtvrtiny Turnov podal slušný, kolektivní výkon a zvítězil rozdílem, který odpovídal slabému počtu hráčů na lavičce soupeře.

Příští zápasy hraje Turnov 29. a 30. listopadu na hřišti posledního Týniště, resp. Hradce Králové, který má zatím pouze jednu prohru.

Statistiky: Brunclík 19, Velda 17, Jiříček 17, Feštr 12, Petřivý 8, Brož 4, Nejedlo 2, Kaněra 2, Cvrček 2, Klápště 1, Pospíchal 1. Trojky: Petřivý 2, Ferštr 2, Velda 1, Jiříček 1, Brunclík 1. Šestky: 15/10 (67%).

* FLORBAL.

Sobota 15. listopadu

1. liga juniorek (zápasy odehrány v ZŠ Dobiášova v Liberci)

TJ Turnov – Fbc Měddm Mariánské Lázně 3:5

SK Bivojky Litvínov – TJ Turnov 3:2

Neděle 16. listopadu

Liberecká liga mužů (turnaj odehrán v Raspenavě)

TJ Turnov B – Draci FBC Liberec E 3:4

SFbK Raspenava – TJ Turnov B 8:6

1. liga dorostenců (odehráno v SH Louny)

TJ Turnov – FbC Sokol Rokycany 2:7

Mocní Tuleni Podbořany – TJ Turnov 0:9

* FOTBAL. 15. kolo divize C, odehrané v neděli 16. listopadu: Velim – FK Pěnčín-Turnov 0:0.

Šance se střídaly na obou stranách, domácí vystrašil nebezpečný centr Patočky, hosty zase střela Antoše. Při trestném kopu Plátka v 16. minutě mířila hlavička Patočky těsně vedle Václavíkovy branky.

Ve 30. minutě v dobré pozici netrefil ideálně domácí Fryš, několik dalších situací musel řešit pozorný gólman Cimbál. Ve druhé půli pokračovaly oba týmy v podobném duchu. Už devátou nulu z 15 zápasů má na kontě brankář Radek Cimbál, bohužel útočníci Turnova tentokrát úspěšní nebyli.

FKP Turnov: Cimbál – Selinger, Vokáček, Hnízdo, Baranyk (85. Matoušek)- Plátek, Mencl, Patočka, Koubek (78. Jedounek) – Zdražil, Mrklas (58. Bárta).

* FUTSAL. V pátek 14. listopadu odehráli futsalisté FC Dalmach ve II. lize nepovedené utkání. Klokani Vršovice – FC Dalmach 11:4 (9:1). Trenér Mencl po utkání prohlásil: „Tento zápas se nám nepovedl jak po taktické stránce, tak po stránce proměňování šancí. Domácí nás přehráli v prvním poločase ve všech směrech. Z tohoto zápasu nedělám tragédii ale musíme se z něho poučit.“
Sestava FCD: Bursa, Palounek, Krejčík, Kulhánek, Zdražil, Bakeš, Mencl R., Mencl J. – trenér Mencl J. Branky FCD: Palounek 2, Zdražil 2.
Krajský přebor Liberecka. FC Dalmach Turnov B – Alfa Liberec „B“ 5 :7 (3:1). Hráno v neděli 16. listopadu.

* HÁZENÁ. V neděli 16. listopadu sehrálo družstvo žen další ze zápasů II. ligy: TJ Turnov: Ledeč nad Sázavou 12:16 (3:8). Týden před tím turnovské hráčky prohrály v Chrudimi nešťastně 20:21 a v domácím utkání se bohužel nezvedly. A tak se s podzimní částí soutěže rozloučily na domácí palubovce nejhorším výkonem v podzimní části. Katastrofální neproměňování střeleckých příležitostí v prvním poločase ovlivnilo vývoj celého utkání i přes dobrou hru v obraně. Trenér družstva Jan Těhník zhodnotil hru svých svěřenkyň těmito slovy: „Za celou kariéru jsem nezažil takovou neschopnost v zakončování, kdy jsme za 22 minut dokázali pouze jednou skórovat, a to ještě z trestného sedmimetrového hodu!“ Snaha a bojovnost v druhé půli nestačila na zvrat, i když byla šance ještě ve 38. minutě utkání (za stavu 7:9) otočit vývoj. Přišly však neproměněné trháky a bylo po nadějích.
Sestava (branky): Bohuslava Kučerová, Pavla Mlejnková – Romana Kohoutová (5), Šárka Gahlerová (3), Adéla Koubková (2), Ivana Tichá (1/1), Adéla Vališová, Jana Nalezencová, Marie Poláková, Nikola Poláková, Vladimíra Ševrová, Lenka Víšková.

* HOKEJ. Družstvo mužů BHK Turnov po odehrání pěti zápasů v letošní sezoně odstoupilo z krajského přeboru Libereckého kraje v ledním hokeji z důvodu personálních těžkostí. Z našeho klubu hraje už jen přípravka, která hraje soutěž 3. tříd v minihokeji v Královéhradeckém kraji a družstvo mužů „B“, které hraje pod hlavičkou HC Pěnčín/Daliměřice utkání Jičínské hokejové ligy neregistrovaných hokejistů.

Hokejová přípravka hrála 15. listopadu ve Vrchlabí.

BHK Turnov – HC Krkonoše II 6:7, branky – Havel 3, Nevosad 2, Hujer 1
BHK Turnov – HC Metuje  5:3, branky – Hnízdo 3, Havel 1, Hujer 1

Brankaři – Matěj Kopecký, Michal Šašek

Obrana – Marek Halamka, Matěj Halamka, Martin Hujer, Tomáš Márk

Útok – Marek Hnízdo, Petr Havel, Lukáš Nevosad, Matěj Kinčl

Trenéři – Radek Kopecký, Standa Šašek

V 11členné tabulce je turnovská přípravka na 2. místě.

TJ Sokol Turnov – Loko Depo Liberec 4:14

* VOLEJBAL. Krajský přebor ženy. Sobota 15. listopadu: Rokytnice – Turnov „A“ 0:3, 1:3.