BENÁTSKÁ! 2018 POHLEDEM Z TURNOVA: PAYYA MATYS NA STAGE!

0

Program největšího festivalu pod Ještědem se jako každý rok hemžil slavnými jmény. Na třech pódiích – Březňák stage, Rok Republiky stage a Hudební stan Rádia Impuls – se od čtvrtka 26. do neděle 29. července vystřídalo mnoho umělců. Největším tahounem čtvrtečního večera byla určitě kapela Olympic nebo partička Jelen. V pátek zahraniční hvězdy Bonnie Tyler a Guano Apes, sobota patřila Jarku Nohavicovi, Marii Rottrové, Trouble Gangu nebo kapele Škwor. Více na www.benatska.cz.

Nicméně sobotní odpoledne rozjížděli převážně mladí umělci a mezi nimi se publiku představila i Payya Matys. Turnovská zpěvačka, o které TvA pravidelně informuje (ZDE), vystoupila na pódiu společně se svým dvorním DJem, kterým je velká opora v zádech mladé zpěvačky, Lukáš Sali Halama. Oběma zdatně sekundoval také Sváťa Vorel alias Santo Woreal. Ve čtyřicetiminutovém setu ze sebe vydali naprosté maximum a mohou si tak připsat další úspěch v řadě důležitých vystoupení před širším obecenstvem.

„Nervy samozřejmě trochu pracovaly, šlo o nevětší akci, na které jsme zatím hráli,“ uvedla Payya a dodala, že pokud chce jít za svým snem, musí překonávat různé překážky. „Někdy se stane, že ne všechno klapne úplně na výbornou, ale za každou zkušenost jsme rádi. Bylo obrovský vedro a lidi přesto přišli, bylo to super,“ řekla po vystoupení zpěvačka. Po ní následovala na Rok Republiky stage jména jako Pavel Callta, Pokáč, Voxel nebo Ben Cristovao. Dalo by se tedy říct, že jako předskokanka slavnějších kolegů Payya Matys určitě obstála a Rovensko pod Troskami či Turnov na ni mohou být hrdé.

Zuzana Kolářová, zuza.kolarova@gmail.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.