MAŠOVSKÁ ŠKOLA V KVĚTNU NEOTEVŘE, REKONSTRUKCE JE V PLNÉM PROUDU

0

Základní škola Turnov-Mašov zůstane vzhledem ke stádiu rekonstrukce uzavřená. Obnovení výuky od 25. května bude probíhat v náhradních prostorách ZŠ ve Zborovské ulici.

Stavební úpravy a přístavba základní školy začaly 8. dubna, což je zhruba o měsíc dříve, než se původně plánovalo. „Do této doby byla prováděna podchytávka štítové zdi podbetonováním základů staré školy od hřiště, kde je prudký terénní zlom. Z této strany je řešen vstup do staré budovy školy od nového pavilonu,“ přiblížil stavební technik z odboru správy majetku turnovské radnice Miloslav Chrumko. Jak dodal, po tomto velkém zásahu do statiky objektu jsou sledovány praskliny nosných zdí přes sádrové terče.

Snímky jsou ze zahájení prací na začátku května

V nejbližších dnech bude provedena dešťová kanalizace z areálu školy do rybníka soukromého vlastníka. Dalšího kontrolního dne se zúčastní statik, který by měl rozhodnout v závislosti na postupu prasklin a statickém stavu objektu školy o výkopu základové desky pro nový dvoupodlažní pavilon. V něm bude umístěná učebna, družina s hygienickým zázemím, šatny pro žáky a také výdejna jídel s jídelnou.
Zhotovitelem je firma World Invest v. o. s., rekonstrukce si vyžádá 43.146.386 Kč vč. DPH, termín dokončení je stanoven na 31. května 2021.

Opuštěné třídy budou postupně vyklizeny a žáci se mohou zhruba za rok těšit na nové výukové prostředí, které skloubí prvky původní budovy z 19. století s moderně pojatým pavilonem.
(Zdroj: TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.