NA VALDŠTEJNSKU BYLO PŘEPADENO AUTO BEZPEČNOSTNÍ AGENTURY, ZMIZELY DESÍTKY MILIONŮ KORUN

0

(Nová aktualizace 26. ledna: Milion za zprávu, která povede k nalezení peněz.)Ve čtvrtek 17. ledna asi ve čtvrt na dvanáct před polednem bylo podle tiskové mluvčí semilských policistů Soni Šídové nedaleko benzínové čerpací stanice na Valdštejnsku, resp. u autobusové zastávky na příjezdu do Turnova, přepadeno vozidlo bezpečnostní agentury. Jeden z mužů osádky si zde prý musel odskočit na toaletu. V tom okamžiku byl druhý zaměstnanec agentury přepaden ozbrojeným pachatelem.

n200801171554_zap_28_08_prepadeniZaměstnanec ochranky mu vydal finanční hotovost ve výši několika desítek milionů korun. Pachatel přijel osobním vozidlem bílé barvy, kterým také po činu odjel. Podle prvního popisu byl oblečen celý v černém. Ke zranění nedošlo. Policisté se okamžitě začali případem zabývat. Dnes po celé odpoledne byl prostor přepadení obehnán policejními páskami se zákazem vstupu, na ploše kolem autobusové zastávky pracovali kriminalisté.

Sledujte zpravodajství TvA, zprávu budeme průběžně doplňovat.

Aktualizace 17. ledna ve 20 hodin:
Turnov si zažil po dlouhé době zase svých „pět minut slávy“, když asi 10 sekundový živý vstup z místa loupeže odvysílala ve svých hlavních zprávách jako úvodník televize NOVA. Diváci se nedozvěděli mnoho nového, po zloději se dál pátrá.
Během dne vyšlo najevo, že vůz patří bezpečnostní službě Agency of Security Fenix a převážel peníze patřící České spořitelně. Kolik přesně bylo v autě peněz, nikdo z odpovědných neupřesnil. Spořitelna má ale převozy peněz pojištěné, tak o ně nepřijde. Otazníky tedy vzbuzuje samotné přepadení. Kdyby totiž vozidlo bezpečnostní služby ujelo ještě pár desítek metrů, mohlo zastavit u benzínové pumpy a pracovník agentury si mohl odskočit tam. To už nemohl vydržet nebo bylo všechno jinak? Tohle už je na kriminalistech, aby posoudili všechny možné varianty.

Aktualizace 19. ledna:
„Údajné přepadení vozu s penězi na Semilsku se mohlo odehrát jinak“, to je titulek zprávy agentury ČTK s dalšími podrobnostmi loupeže u Turnova.  I přes osobní invence některých Turnováků je bohužel stále Turnov na Semilsku a asi se s tím moc nedá dělat, protože prý editoři celostátních periodik ze svého pražského nadhledu místa  na venkově zasazují zásadně podle místa okresu (i když ty už dávno neexistují). Turnov je spíš než na Semilsku v Libereckém kraji… Víc ale asi nemá o tomto zavádějícím místopisu, který celostátní média používají, diskutovat.
A co zpráva ČTK říká o postupu vyšetřování? Tak předně: Pachatel je stále neznámý. ČTK dokonce Renata Šanderová z východočeské policejní správy sdělila i jednu z vyšetřovacích verzí, a sice, že se loupežné přepadení mohlo stát jinde než u Turnova. „Vozidlo bezpečnostní agentury se mělo ve čtvrtek kolem 09:45 pohybovat v okolí benzinové stanice v Hořicích u hlavní silnice I/35. Hledáme svědky, kteří tam v uvedené době jeli či nakupovali,“ uvedla Šanderová. Policisté očekávají informace na bezplatné tísňové lince 158, případně na telefonním čísle 724 071 274.
Kolem přepadení je spousta pochybností, pracovníci bezpečnostní agentury budou mít co vysvětlovat…

Aktualizace 22. ledna:
Jak se dalo předpokládat, řidič pancéřové dodávky bezpečnostní agentury skončil ve vazbě. Informaci přineslo zpravodajství televize Prima. Zatím ani policie ani královéhradecké státní zastupitelství nechtějí říci, z čeho řidiče obvinily. Není také jasné, zda bude obviněn i druhý člen posádky auta. Kriminalisté prověřují mimo jiné i to, zda loupež nebyla fingovaná nebo jestli nešlo o krádež. Mezi vyšetřovací verze rovněž patří podle agentury ČTK to, že posádka vozu pachatele znala, resp. že se loupežné přepadení stalo jinde než u Turnova.

Aktualizace 26. ledna:
Podivná kauza milionové loupeže dál pokračuje. Z trestného činu krádeže už byl obviněn jeden z pracovníků bezpečnostní agentury a sama agentura Fenix dokonce vyhlásila, že za informaci, vedoucí k nalezení odcizených peněz, vyplatí jeden milion korun! Jestliže jste se pohybovali 17. ledna mezi 11 a 11.30 hodin v Turnově u benzínky na Valdštejnsku nebo okolo 9.45 v Hořicích – taktéž u benzínové pumpy při hlavní silnici Jičín – Hradec Králové, měli byste se ozvat na linku 158 nebo tel. 724 071 274.
Policie podle agentury ČTK případ překvalifikovala z loupeže na krádež, když údajně se mělo ztratit 75 milionů korun.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.