ROVENSKO SE PROMĚNÍ VE STAVENIŠTĚ

0

V Rovensku pod Troskami zahajují dlouho avizovanou rekonstrukci kanalizace a vodovodu, která výrazně po celý letošní a příští rok zasáhne do života obyvatel i návštěvníků města. Z aktuálních informací je nejpodstatnější ta, že od pondělí 19. května do 30. listopadu t. r. bude pro motoristy uzavřen výjezd z Rovenska na Ktovou. Objízdné trasy vedou přes Lestkov a Václaví, resp. Semínovou Lhotu! Pro autobusovou linku 540350 bude místo náměstí zřízena náhradní zastávka Rovensko, mlýn před uzavřeným úsekem směrem od Ktové. Linka 542 (Semily – Rovensko – Troskovice) bude odkloněna přes Štěpánovice a Radvánovice, resp. všechny ostatní spoje přes Újezd a Semínovu Lhotu.

Linka 350 (Liberec – Turnov – Rovensko – Jičín – HK) nebude zajíždět v Rovensku až na náměstí, ale pouze na provizorní zastávku Rovensko, mlýn na kraji obce před uzavírkou. Pouze spoje 350/17 a 29, které z Rovenska pokračují jako linka 553 do Holenic, pojedou přes Štěpánovice nebo Semínovu Lhotu do Rovenska na náměstí.

Stavební práce jsou již prakticky zahájeny. V první fázi se bude pracovat především v ulicích Sokolovo, Čechova, Riegrova, Na Louce a na pozemku pod přejezdem ČD, kde bude umístěna centrální čistírna odpadních vod (ČOV). Následně budou práce zahájeny v Husově ulici a na Nábřežní.

V Rovensku se bude pracovat až do srpna 2015, celková hodnota díla je 136 mil. Kč bez DPH. Vybudováno bude více jak sedm kilometrů kompletní splaškové a dešťové kanalizace, vyměněno bude šest kilometrů vodovodní sítě. Dojde k rekonstrukci chodníků, místních komunikací, veřejného osvětlení a mnohého dalšího. Opravena bude také hlavní krajská komunikace procházející městem.

Investorem stavby je VHS Turnov, které k tomuto účelu zřídilo i zvláštní internetovou adresu, kde najdete vše podstatné:
http://www.vhsturnov.cz/odkanalizovani-rovenska-a-97.html

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.