PAYYA MATYS – POZVÁNKA NA PREMIÉRU VIDEOKLIPU

0

Představte si, že se lusknutím prstů přenesete do dob dávno minulých. Takových, kdy ženy byly pravými dámami, které bez nalíčených rtů a krásné foukané nevycházely z domu, a kalhoty patřily zásadně na nohy mužů. Ti byli gentlemany každým coulem, zcela přirozeně pomáhali ženě do kabátu a otevírali jí dveře. S pečlivě upraveným zevnějškem se všichni chodili bavit do tančíren, kaváren a restaurací.

Takový záměr měla Payya Matys. Pod taktovkou kameramana Petra Cermana natočila nový videoklip, který společně s ním režírovala. Ten správný nádech starých časů dodaly herečkám vizážistka Lucie Popelková a kadeřnice Eva Malíková. Retro styl dokreslil píseň „Lásky-Nadsázky“, tedy další song z alba Ze stínů. Ten nezpívá Payya sama, ale ve spolupráci se svojí maminkou Kateřinou Matysovou a sestrou Martinou Plodkovou. Všechny tři zmíněné dámy jsou také hlavními hvězdami klipu, který se odehrává v bývalém turnovském šantánu. Unikátní prostor nacházející se jen pár metrů za zastávkou Turnov – město, je už téměř zapomenutým. Trochu života mu ale vdechla mladá zpěvačka společně s partou přátel, kteří se podíleli na vzniku celého díla. Pomohlo i stylové nasvícení od firmy MD Sound. Jak se filmování povedlo, bude odtajněno v polovině prosince.
„Srdečně zvu všechny, kteří jsou zvědaví na výsledek našeho snažení. Veřejná premiéra bude v neděli 16. prosince od 17.00 hodin v TURN OFF CLUBU,“ láká Payya Matys.
Zuzana Kolářová, zuza.kolarova@gmail.com

Poděkování patří těmto sponzorům, díky kterým klip vznikl: kamera a střih Petr Cerman, foto David Hofman, poskytnutí prostor Tomáš Špinka, Turnovská pivnice, Barrel Bar Turnov, TURN OFF CLUB, Salon Helenn, RF Profi, TOP SERVIS pojištění s. r. o. – Martin Halama, TVA.

Snímek z natáčení klipu

Jako kulisa dobře posloužil dnes zapomenutý turnovský prvorepublikový šantán

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.