BYLA DOKONČENA DRUHÁ ETAPA REGENERACE SÍDLIŠTĚ U NÁDRAŽÍ

0

V listopadu byla dokončena II. etapa regenerace panelového sídliště u turnovského nádraží. Zdejší obyvatelé se dočkali zlepšení vzhledu další části sídliště a zvýšení komfortu pro bydlení. Došlo k rozšíření počtu parkovacích míst včetně rekonstrukce komunikací a chodníků, zkvalitnění veřejného osvětlení, odpočinkových ploch a obnově zeleně. I přes to, že na tuto etapu nezískalo město Turnov dotaci od Ministerstva pro místní rozvoj ČR, odsouhlasili zastupitelé letos v červnu financování alespoň části této etapy z rozpočtu města. Stavbu, jež probíhala v měsících srpen až listopad 2012, realizovala společnost Strabag, a. s. Celkový rozpočet byl 5,5 mil. Kč.

V sídlišti vzniklo 82 nových parkovacích míst, došlo na rekonstrukci chodníků a komunikace včetně veřejného osvětlení. Konstrukce chodníku od věžových domů ke schodům byla zesílena pro možný zásah vozidel záchranného systému. V místech s největším pohybem chodců byly kvůli zvýšení bezpečnosti vybudovány dva silniční přejezdové prahy (retardéry). Do konce roku 2012 má proběhnout v dotčené lokalitě i rekonstrukce zeleně – pokácení 14 stromů a vysazení 20 stromů a 455 keřů.

Začátkem roku 2013 bude město opět podávat žádost o dotaci z programu regenerace panelových sídlišť na další, tj. III. etapu (z plánovaných pěti).

První etapa regenerace sídliště, kterou realizovala firma Silnice Jičín, a. s., byla dokončena v listopadu loňského roku. V této etapě bylo zrekonstruováno 2 470 m² chodníků, 1 175 m² komunikací, 1 080 m² parkovacích stání, ad. Parkové úpravy se týkaly plochy o rozloze 3 667 m². Akci předcházela oprava kanalizačních a vodovodních sítí. Celkem bylo prostavěno zhruba 8 mil. Kč.

(Zdroj: Kateřina Doubravová, kancelář tajemníka, MěÚ Turnov, k.doubravova@mu.turnov.cz)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.