V TURNOVĚ SE ODEHRÁLA SKUPINA ČESKÉHO POHÁRU VOLEJBALISTEK

0

V sobotu 14. září se v Turnově odehrála jedna ze základních skupin Českého poháru žen. Na palubovce sportovní haly TJ Turnov ve Skálově ulici se představily prvoligové volejbalistky TJ Sokol Nusle Praha a TJ Sokol Dobřichovice a samozřejmě domácí druholigové volejbalistky TJ Turnov.

K prvnímu utkání nastoupily domácí hráčky proti Sokolu Nusle. První set byl z pohledu turnovských volejbalistek zejména v první polovině lehce nervózní a chyby vznikaly zejména na příjmu soupeřova podání. V druhé polovině se hra více vyrovnala, ale tým z Prahy si koncovku už ohlídal a vyhrál 25:22. V druhém setu zlepšily domácí hráčky příjem a po většinu setu byly ve vedení. V úplném závěru ale nedohrály nadějně rozehranou koncovku a set zbytečnými chybami prohrály 24:26. Tento výsledek ovlivnil i set třetí, který byl za celý den v podání domácích nejslabší a pražský celek po snadném vítězství 25:16 vyhrál celé utkání 3:0 na sety.

* TJ Zikuda Turnov – TJ Sokol Nusle Praha 0:3 (-22,-24,-16).
Sestava: M. Plocová, C. Bitmanová, M. Maříková, P. Vaníčková, J. Krupařová, M. Minaříková, E. Valová (libero) – střídaly V. Hořínková, M. Kroupová, Z. Svobodová.
V druhém utkání proti sobě nastoupila prvoligová družstva TJ Sokol Nusle Praha a TJ Sokol Dobřichovice. Dobřichovice vedly už 2:0 na sety, aby vzápětí ztratily celé utkání v tie-breaku.

* TJ Sokol Nusle Praha – TJ Sokol Dobřichovice 3:2 (-24, -18, 19, 22, 7).
V posledním utkání celého turnaje nastoupily opět domácí hráčky, tentokrát proti Sokolu Dobřichovice. V celém utkání bylo k vidění mnoho velmi dobrých okamžiků na obou stranách sítě. Mnohem zkušenější hostující hráčky ale dokázaly v rozhodujících momentech si utkání pohlídat a vyhrát nakonec pře poměrně vyrovnanou hru 3:0.

TJ Zikuda Turnov – TJ Sokol Dobřichovice 0:3 (-19,-19,-20).
Sestava: M. Minaříková, V. Hořínková, C. Bitmanová, M. Maříková, P. Vaníčková, J. Krupařová, E. Valová (libero) – střídaly, M. Kroupová a M. Plocová

Celkové pořadí skupiny A Českého Poháru žen:
1. TJ Sokol Nusle Praha 5 bodů
2. TJ Sokol Dobřichovice 4 body
3. TJ Zikuda Turnov 0 bodů

Přestože jsme s celky, které hrají o soutěž výše, prohrály dvakrát 0:3, tak s předvedenou hrou a zejména s projevem nově sestaveného týmu jsme celkem spokojeni. Některé věci potřebujeme ještě vyladit, lépe se poznat a sehrát, ale už nyní se těšíme na start 2. ligy. Naším prvním soupeřem, který se na naší palubovce objeví 5. října, bude celek TJ Svitavy. Všechny příznivce turnovského volejbalu samozřejmě zveme!

TURNOVSKÉ ŽENY C BEROU VŠECHNY BODY
V neděli 15. září se v turnovské sportovní hale hrálo další kolo volejbalového krajského přeboru II. třídy žen. Družstvo TJ Turnov C, za které ve skutečnosti hrají mladší hráčky teprve kadetského věku, po úvodních prohrách proti Poniklé z minulého víkendu tentokrát přivítalo na domácí palubovce tým TJ Jiskra Nový Bor B, za který hrají hráčky podobného či lehce staršího věku.
Obě utkání měla velmi podobný průběh. V úvodních dvou setech domácí volejbalistky dokázaly velmi dobrou hrou zvítězit. Dařilo se zatlačit soupeře kvalitním útočným servisem, k vidění byla i skvělá útočná zakončení, proti minulému víkendu se i výrazně zlepšil příjem a mezihra v poli. Při vedení 2:0 na sety se prostřídala sestava, ale rozjetý stroj se v tu chvíli zadrhl a celý tým nefungoval, jak by měl. Třetí sety v obou zápasech připadly soupeři. Po vrácení se k téměř základním sestavám si pak domácí hráčky ohlídaly závěry obou utkání a vyhranými čtvrtými sety si připsaly dvě vítězství 3:1 a plný bodový zisk šesti bodů do celkové tabulky.

* TJ Turnov C – TJ Jiskra Nový Bor B 3:1 (21, 18, -15, 22).
Sestava: M. Hrochová, S. Šebková, D. Franzová, A. Václavů, K. Stará, T. Stará – libera: Š. Hrušková, K. Šedová, střídaly: N. Karlová, V. Volková, A. Richterová, P. Černá.

* TJ Turnov C – TJ Jiskra Nový Bor B 3:1 (21, 18, -15, 22).
Sestava: S. Šebková, N. Karlová, A. Václavů, K. Stará, T. Stará, M. Hrochová, – libera: Š. Hrušková, K. Šedová, střídaly: D. Franzová, V. Volková, A. Richterová, P. Černá.

Další program turnovských kadetek je opravdu nabitý. V sobotu 21. září vstoupí na palubovce turnovské haly do 1. kadetské ligy a přivítají SK Volejbal Kolín. Hned následující den se na stejném místě hraje kvalifikační turnaj krajského přeboru juniorek. Na obě akce zveme naše fanoušky!

Připravil: Pavel Starý, pavka.staroch@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.