Z KAMENCE K BENZINOVÉ PUMPĚ SEDMDESÁTKOU

0

Dvě prázdninové novinky v turnovské dopravě. Jedna dobrá, druhá špatná. Nově mohou řidiči od autobusové zastávky Na Kamenci až k benzinové pumpě na Kyselovsku (přesněji pouze k odbočce na Pelešany) jet namísto padesátkou rychlostí sedmdesát kilometrů v hodině. Pozor však na to, že vyšší rychlost platí od křižovatky ke křižovatce, kolem benzinky musí každý jet nejvýš padesátkou! Toto dopravní opatření zrychlí na poměrně přehledném úseku příjezd, resp. odjezd z města.

Podle informací Pavla Vaňátka, vedoucího odboru dopravy MěÚ Turnov, se bohužel nezdařilo jednání s kompetentními orgány, aby na křižovatce na Kamenci ve směru od Výšinky bylo po dobu stavebních prací povoleno odbočit do centra města. „Jde o nebezpečnou křižovatku, orgány policie jsme byli upozorněni, že ani na přechodnou dobu zde odbočení směrem do města nepovolí,“ upozornil Vaňátko. Řidičům tak ve složité době probíhajících stavebních prací na různých místech města nezbývá než otočit se až u vzdálenější autobusové zastávky.

V centru města trvá kvůli rekonstrukci kanalizace v rámci projektu Čistá Jizera zákaz vjezdu do části Palackého ulice mezi Krajířovou ulicí a Trávnicemi – objezd parkovištěm na Koňském trhu, který někteří řidiči využívali, byl zaslepen. Není možný ani průjezd Krajířovou ulicí, která je pěší zónou a řidiče zde pokutuje městská policie. Jako náhradní řešení lze využít v obou směrech páté rameno z kruhové křižovatky u zábavního centra Magic v Sobotecké ulici. Dobrou zprávou je, že práce na opravě mostu nad židovským hřbitovem na průtahu města byly ukončeny a doprava zde již probíhá bez omezení. Kvůli výstavbě kruhového objezdu u židovského hřbitova i nadále trvá uzavírka části Sobotecké ulice (až do konce podzimu).

Copak domácí řidiči, ti už to nějak zvládnou, čím dál častěji lze ale v ulicích vidět i bloumající motoristy-turisty, ty neaktualizovaná navigace bezpečně pošle přímo do zákazu vjezdu…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.