ROVENSKO OTOČILO DERBY S BRODEM, TURNOV DEKLASOVAL CHRASTAVU

0

Výjimečně v neděli se hrálo v přepeřské RTW Aréně, ale žluto-černým v čele s Bulířem to nevadilo. V kraji Rovenští s Hykou v bráně utekli v pojizerském duelu hrobníkovi z lopaty. FKS pomalu zapomíná na komplex Višňová a Turnov s přehledem přehrál exdivizní Chrastavu. V I. A třídě pěnčínští sokolové smetli v sousedském derby kolegy z Jenišovic. O třídu níž přepeřské béčko ztratilo doma dva body s Držkovem a nováček z Mírové bral první krajský bod venku. V okresech se nedařilo našim na Jablonecku, na Semilsku zaváhaly na svém hřišťátku Tatobity, a také Přepeře C.

ČFL

* FK Přepeře – SK Sokol Brozany 2:0 (0:0). Branky 36. a 80. Bulíř, rozhodčí Nenadál, ŽK 3:2, diváků 200. Sestava: Truksa – V. Novotný, Tvaroha, Nesvadba, Vaníček (46. Venc) – Pavlata, Hlůže (46. Jarosz), Martan, Volf (74. Zaradny) – Bulíř (90. + 2 Mário Kvesič), Synek (60. Ježek).
Po senzačním vyřazení druholigového Varnsdorfu z MOL Cupu se Přepeřští v první části hry museli vypořádat s kvalitativně lepším týmem, a Tvaroha musel na poslední chvíli zaskočit na brankové čáře za již překonaného Truksu. Naštěstí ze středy dobře naladěný Hlůže poslal v 36. minutě trestný kop do tyče, od té se míč odrazil k Bulířovi, a ten zaskočil obránce i Švejdu v brozanské bráně – 1:0! Trenér Petřík ml. pak o poločasové přestávce trochu zamíchal sestavou a vyplatilo se. „Hostům jsme po obrátce už toho moc nedovolili, naopak jsme se dočkali pěkné kombinační akce, při níž zkušený Martan dal po zatažení dlouhého pasu do kapsy za sebou a Bulíř někde z úrovně desítky to podél gólmana poslal do sítě podruhé,“ byl spokojen vedoucí mužstva Míra Kvapil. Soupeře mohl poté ještě dorazit střídající Zaradny, ale svůj nájezd na Švejdu neproměnil, takže to bude moci napravit už ve středu v Pardubicích nebo o víkendu v Hradci Králové.

Ostatní výsledky: Živanice – Zápy 3:2np, Jablonec B – Ústí 5:2, Bohemians B – Velvary 0:2, Zbuzany – Liberec B 3:1, Teplice B – Hr. Králové B 0:1, Dukla B – Pardubice B 4:1, Ml. Boleslav B – Chlumec hraje se v pondělí 31. 8.!

14.-16. Pardubice B 1 0 0 1 1:4 0

* TJ Sokol Rovensko pod Troskami – FK Železný Brod 3:2 (0:2). Branky 48. Bakeš, 56. Krejčík, 86. Šimek, rozhodčí Paulus, ŽK 2:3, diváků 150. Sestava: Hyka – Kočí, Bakeš, Vítek, Šteffan (81. Vágenknecht) – Krejčík, Bangha, M. Pařízek, A. Pařízek (58. Perger) – Glod (84. J. Mencl), Šimek.
Domácí dobře neuchopili úvod utkání a než se jejich nová expřepeřská, resp. exturnovská posila Míra Hyka mezi tyčemi rozkoukala, musela ve 12. minutě lovit míč ze své sítě, který mu tam poslal Š. Makula. Netrvalo dlouho a Šefr vedení hostů zdvojnásobil. Poločasová rozmluva kouče Jardy Mencla evidentně padla na úrodnou zem, protože už po pár minutách druhé půle se o kontaktní gól po dlouhém autu Šteffana postaral hlavou zkušený Bakeš. Derby se lámalo v 56. minutě, v níž po ruce ve vápně z pokutového kopu s přehledem vyrovnal Krejčík. A jestliže skláři dál pomýšleli alespoň na bod, z omylu je po příchodu domácího kouče na plac chvíli před koncem vyvedl po skrumáži Šimek.

* TJ Jiskra Višňová – FK Sedmihorky 2:2 (2:0). Branky 52. a 85. Marcel Špín a, rozhodčí Linhart, ŽK 0:2, diváků 150. Sestava: Martin Špína – Zachoval (46. Kroupa), Čermák, O. Kodr, Hranec (65. Ložek) – Urbánek, Močkovský, Veber, Novotný – Marcel Špína, Holý.
Komplex z pohraničí se už rozplynul, i když to s Karlovickými po prvním poločase nevypadalo zrovna dvakrát dobře. Půl druhé stovky diváků nejprve tleskalo trefě Dobrovodského v pro hosty nešťastné 13. minutě a po pár minutách se za záda kapitána FKS podruhé trefil Bednář. Jenže flinta do žita neletěla a aktivně hrajícího Marcela Špínu dvakrát nezastavil ani navzdory svému jménu višňovský brankář Závůrka. „Marcel to vždy dostal ideálně za obranu domácích a v koncovce si prostě gólově poradil. Konečnou remízu považovali za spravedlivou všichni bez rozdílu,“ konstatoval pro TvA vedoucí našeho mužstva Míra Kobrle.

* FK Turnov – TJ Spartak Chrastava 6:0 (2:0). Branky 38., 52. a 61. Beneš, 63. a 70. Š. Havel, 10. Bernát, rozhodčí Bohatý, ŽK 2:2, diváků 240. Sestava: Kopal – Tvrdý, Bělina, Jíra (87. Drahoš), Tomašov – P. Havel (70. Sysel), Svoboda, Beníšek, Landfeld (70. Koucký) – Bernát (62. Š. Havel), Beneš (62. L. Havel).
Elegantní chrastavský gólman Zíka si krás srdce Českého ráje příliš neužil. Už v 10. minutě mu sebevědomí pocuchal překonavší ho Bernát, a to ještě netušil, co mu po své první brance chvíli před pauzou přichystá po změně stran Beneš. Tomu po završení hattricku aplaudovala slušná návštěva, která byla nakonec spokojena i s výsledkem, zvýrazněným ještě dvěma góly Štěpána Havla. Díky dobré volbě si turnovský trenér Emil Šafář mohl dovolit poslat do hry hned pět náhradníků a přišlápnout Chrastavu až k samému dnu.

Ostatní výsledky: Frýdlant – N. Bor 2:0, Mšeno – Stráž p. R. 3:0, Doksy – Hrádek 2:2, Desná – Skalice 1:2.

I. A TŘÍDA

* TJ Sokol Pěnčín – TJ Sokol Jenišovice 7:1 (4:1). Branky 6., 64. a 84. Schmeiler, 3. (z PK) a 12. T. Bárta, 40. M. Žďárský, 57. Mendlík – 2. Matěj Randák (PK), rozhodčí Čurda, ŽK 1:0, diváků 120. Pěnčín: Semenský – Primásek (60. Šerpán), Mendlík, Mikula (74. Jinřich Škréta), Jaček – Schmeiler, Jan Škréta (60. Stoklasa), D. Škréta, Lhoták (68. Gábr) – T. Bárta (46. Vít), M. Žďárský. Jenišovice: Vaníček – Svoboda, Krastev, Bernard, Marek – Preisler, Matěj Randák, Rosenbaum, Rác – Sucharda, Fiala.
Sousedské derby sokolů mělo tentokrát od samého začátku jednoznačný průběh. Dlužno dodat, že zatímco domácí využili možnost střídání ve čtyřech případech, jenišovický trenér Petr Randák neměl kam sáhnout. Duel začal hodně divoce, protože Jenišovičtí vedli už v 2. minutě díky pokutovému kopu Matěje Randáka, jenomže se faulovalo i na opačném pólu hřiště a pěnčínský bomber Bárta si poradil v téže situaci. Podruhé trefil ani ne za deset minut a mohl jít střídat. Střelecky jej tak předčil Schmeiler, který si svůj hattrick rozvrhnul ve sledu začátek – prostředek – konec zápasu. Smutného gólmana Vaníčka ještě víc rozesmutnil před poločasem šikovný mladík Miky Žďárský a po změně stran ještě stoper Mendlík.

Ostatní výsledky: FC Pěnčín – Lomnice 0:1, Kr. Studánka – Mimoň 3:0, Ruprechtice – Rynoltice 2:1, Hejnice – Košťálov 5:0, FC Pěnčín – Lomnice 0:1, V. Hamry B – Doubí 5:0, B. Kostel – Bělá 2:1.

I. B TŘÍDA

* FK Přepeře B – Držkov 1:1 (0:1). Branka 58. Mário Kvesič, rozhodčí Brož, ŽK 0:0, diváků 50. Sestava: Vrabec – Kvapil (66. Petřík), Cimbál (85. Rakouš), Marinko Kvesič, Baudys (64. Křemenák) – Trč, O. Horák (69. Tokan), Císař, Elbl – V. Horáček. Mário Kvesič.
Držkov ukázal v Přepeřích za železniční tratí kvalitu a domácí rezerva se na bod hodně nadřela. Hosté šli do vedení ve 39. minutě, když Just pokořil brankáře Vrabce zaskočivšího za Vránu. Jeho protějšek Zelenka kapituloval až po hodině hry, když na konci gólové akce Přepeř se ocitnul Mário Kvesič. V tuhém boji o dva body navíc se už nikdo neprosadil, a tak oba celky zůstaly i nadále bez porážky. „Kluci bohužel doplatili na špatnou koncovku, protože nedokázali míč dostat tam, kam měli, ať to bylo v případě Tokana, při brejku Vojty Horáčky, hlavičce Trče či přečíslení tři na jednoho,“ vypíchnul místopředseda FKP Míra Kvapil.

* TJ Sokol Horní Branná – SK Mírová p. Koz. 2:2 (0:2). Branky 3. D. Dvořák, 29. Červinka, rozhodčí Polák, ŽK 2:1, diváků 74. Sestava: T. Mach – Kábele, Jíra, Dědeček (83. D. Hlavatý), Korček – Iluska, L. Mach, Náhlovský, Nosek (58. Borovička) – D. Dvořák (58. J. Hlavatý), Červinka.
Nováček sehrál na horách dobrou partii, a nebýt domácího Šimka, mohl si z nich přivézt dokonce všechny tři mistrovské body. Střelec domácích si totiž vzal jak první, tak i poslední slovo a mírovského brankáře T. Macha zaskočil nejprve v úvodní a poté také v poslední minutě! Hosté však v prvním případě dokázali bleskově reagovat D. Dvořákem a otočení stavu zařídil ve 29. minutě kanonýr Červinka. „První půle byla hodně dobrá, jenomže v té druhé jsme přestali hrát, a to se nám v samém závěru vymstilo,“ shrnul za výbor SKM Petr Dědeček.

Ostatní výsledky: Bozkov – Harrachov 7:4, Lučany – Semily 0:3, Smržovka – Plavy 3:2 Jablonec n. J. – Albrechtice 1:3, Studenec – Rychnov 0:1.

OKRESNÍ SOUTĚŽE

* Přebor Jablonecka: Kokonín – Malá Skála 2:1 (2:1) Srbek, Radčice – Jenišovice B 2:2 (1:0) Strnad 2, Ž. Brod B – Mšeno B 2:4, Jos. Důl – Hodkovice B 4:0, Zásada – Držkov B 8:0, KOVO – Tanvald 1:2.

12. Hodkovice B 2 0 0 2 0:8 0

* Semilská soutěž: Tatobity – H. Branná B 0:0, Přepeře C – Bozkov B 3:4 (2:2) Bakoš, Adam, Císař, Future – Rovensko B 1:2 (0:1) Kvapil 2, Zál. Lhota – Semily B 4:1, Horka – Víchová 2:3, Kruh – Studenec B 6:2.

1. Tatobity 3 2 1 0 9:2 7
2. Bozkov B 3 2 1 0 10:5 7
3. Studenec B 3 2 0 1 14:8 6
4. Přepeře C 3 2 0 1 9:6 6
5. Víchová 3 2 0 1 8:5 6
6. Zál. Lhota 3 2 0 1 12:9 6
7. Kruh 3 2 0 1 13:10 6
8. Rovensko B 3 1 1 1 4:10 4