PESTRÝ SRPEN NA VALDŠTEJNĚ

0

První polovina prázdnin je za námi, a i na tu druhou si hrad Valdštejn připravil pro návštěvníky zajímavý kulturní program. Nebude chybět zbrusu nová akce s rytíři, večerní prohlídky, dobové tance, hudební vystoupení a rozloučení s prázdninami.

Hned druhý srpnový víkend se mohou lidé těšit na další ročník Hradozámeckého odpoledne (12. 8.), kombinující ukázku historických tanců 19. století v podání liberecké skupiny The Wings, a dětská loutková představení souboru Popelka z Lomnice nad Popelkou. V neděli 13. a 27. srpna se na hrad vrátí hraběnka Izabela Kateřina z Harrachu, která návštěvníky seznámí nejen se svým manželem a zároveň nejslavnějším majitelem hradu Albrechtem z Valdštejna. S ním bude spojen i třetí srpnový víkend (19. a 20. 8.), kdy se uskuteční zbrusu nová akce s názvem Valdštejnova smrt na Valdštejně. Celý víkend se budou střídat šermířská vystoupení skupiny Bibus Spiritus, představující poslední momenty života slavného frýdlantského vévody, s historickou hudbou, kterou zajistí skupiny Tibia Pragensis (19. 8.) a Adamant (20. 8.). Téma Albrechta z Valdštejna vhodně doplní i panelová výstava, která je na druhém hradním nádvoří k vidění od začátku července.

Z hudebních vystoupení jmenujme multiinstrumentalistu Lukáše Pelce, který ve dnech 14. až 18. srpna bude v kapli vytvářet chorální hudební kulisu a zpříjemní návštěvníkům prohlídky hradu. Poslední srpnový víkend se uskuteční celostátní akce Hradozámecká noc (26. 8.) se scénickými kostýmovými prohlídkami a hudebním doprovodem, a také rozloučení s prázdninami v podobě Pohádkové neděle na Valdštejně (27. 8.). Tato akce ve spolupráci s Městskou knihovnou Antonína Marka bude zahrnovat čtení z oblíbených dětských knížek, loutkové divadlo i tvořivou výtvarnou dílnu.

Návštěvníci tak mají z čeho vybírat. Podrobnější informace k jednotlivým akcím najdete na www.hrad-valdstejn.cz. V srpnu je otevírací doba od 9.00 do 17.30 (poslední vstup do areálu je v 17.30 hodin).
Radim Štícha, Turnovské památky a cestovní ruch, příspěvková organizace

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.