ZAJÍMÁ NĚKOHO, JAK TO VYPADÁ V DOLÁNKÁCH?

0

Z redakční pošty: Chtěla bych upozornit na stav „koupaliště“ v Dolánkách. Myslím, že už bylo opravdu dost krásných dnů, ale malý bazének je napouštěn tak po kotníky čtyřletého děcka. A co plácek, kde kdysi udělali pro děti zábavné hřiště v podobě několika houpaček, prolejzaček aj.? Nyní je vše zarostlé, tráva vysoká až ke kolenům, na houpačkách většinou nějací výrostci. Na jednu stranu by mi to mohlo být jedno, protože bazén mám na zahradě a vnučku už mám dost velkou. Ale divím se těm maminkám, které mají malé děti, že se neozvou a trochu radnici nepopoženou, když ona sama na to nepřijde. Hana Jandíková, Turnov

Reakce místostarosty:

Po přečtení tohoto příspěvku (původně se objevil v aktualitách na webu TvA – pozn. red.) jsem se okamžitě jel do Dolánek podívat. Bylo po velkých víkendových deštích, louka posekaná jen zčásti – rotační sekačka se evidentně ucpávala mokrou trávou. Mnohde se válely pet lahve a další odpadky. Brouzdaliště však bylo plné čisté vody a okolo trávník ve slušném stavu. Na radnici jsem si ihned nechal vyhledat smlouvu s firmou, která má údržbu areálu od roku 2008 na starosti, a řádně si ji prostudoval. Sekání okolo brouzdaliště a na ostrově má proběhnout pětkrát ročně, jinde třikrát ročně, k tomu úklid a odvoz odpadků, udržování WC, obnova vody v brouzdališti aj.

 

Také jsem si nechal vyhledat faktury za letos provedené práce. V pátek 8. července jsem si zkontroloval, zda je vše podle smlouvy a faktury provedeno. Nebylo, i když posekáno je (ne však kvalitně – nedosekáno pod některými stromy), odpadkové pytle přetékají, na louce se dál válejí další odpadky, WC je ve stavu, kdy bych si ho netroufl použít… Ihned jsem volal majiteli firmy, že poslední faktura bude proplacena tehdy, až budou práce provedeny řádně podle smlouvy a že nyní budeme provádět časté kontroly plnění smlouvy. Po rozhovoru mám dojem, že si to vezmou k srdci. Tak uvidíme.

 

Mgr. Otakar Špetlík, místostarosta města Turnova

o.spetlik@mu.turnov.cz

Související články (celkem 7)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.