ÚNOROVÁ A BŘEZNOVÁ SPOLEČENSKÁ KRONIKA

0

Pravidelnou rubriku uvádíme jedním oznámením: Výročí členů SRPT. Ve Spolku rodáků a přátel Turnova, který letos slaví 30 let od svého založení, letos oslavili své významné životní jubileum někteří jeho členové, kteří se dlouhodobě podílejí na jeho činnosti. Devadesátiny oslavily Tamara Kobosilová a Drahomíra Fišerová, pětaosmdesátiny Jan Sajíc, Zdeněk Frič a Ing. Bohumil Perner, rovné osmdesátiny Ivana Hornová.
Výbor spolku prostřednictvím tohoto listu všem gratuluje a přeje pevné zdraví, životní optimismus a elán do dalších let. Otakar Grund, předseda spolku

PODĚKOVÁNÍ

* Chtěla bych touto cestou poděkovat naší obvodní lékařce MUDr. Dagmar Talové a její milé zdravotní sestřičce Daně Bímové, obě jsou vždy velmi milé a rychle vyřeší jakýkoliv problém. Mám mnoho zdravotních problémů a komplikací, proto to se mnou není jednoduché. Vždy jsou opravdu ochotné, někdy je mně už i opravdu až trapné zavolat, ale vždy mně bylo vyhověno.
Vděčná pacientka Iva Bártová, Kacanovy

* Poděkování personálu Domova důchodců Pohoda v Turnově. Rádi bychom touto cestou poděkovali sociálním pracovnicím, sestrám a ošetřovatelskému personálu, zkrátka všem, kdo pečoval o naši maminku, paní Ludmilu Resslerovou.
Velmi si vážíme lidského přístupu nejen ke klientům, ale i k ostatním členům rodiny.
Ještě jednou díky vám všem. Resslerovi

* Rádi bychom touto cestou poděkovali zaměstnancům v domě pečovatelské služby v Žižkově ulici, zvlášť pak paní Daně Salabové. Děkujeme za lásku a péči, kterou věnovala našemu milovanému tatínkovi, panu Františku Šosvaldovi. Děkujeme za pomoc v dobrých i těžkých chvílích jeho milující ženě Marcele.
Dcery Romana a Monika

VZPOMÍNKY

* Dne 20. března to bude 30 let, co nás navždy opustil pan Emil Štejfa z Doubravice. Vzpomíná rodina

* OPUSTIL NÁS BRATR BIVOJ. 10. února nás ve věku 81 let opustil bratr Bivoj – Vratislav Tomášek, držitel medaile starosty města za vynikající celoživotní práci s mládeží v turnovském Junáku a Klubu českých turistů. Bivoj patřil k novodobým zakladatelům 4. oddílu skautů v Turnově. V devadesátých letech po obnově skautingu zvedl vlajku turnovských skautů a společně s dalšími pardy, jako byli Jablíčko, Dan, Sása, Alcor, Dlouhý Tom, Slim a nemnoho dalších, položil základy pro naše středisko. Skautoval i v letech 1968-1969 a 1947-1950 a byl absolventem lesní školy. V dobách zákazu skautingu se aktivně věnoval práci s mládeží v rámci turistického oddílu, dnes Klubu českých turistů v Turnově. Kromě vedení oddílů pomáhal stavět i naše klubovny v areálu kasáren a později i na Ostrově. Patřil k vůdcům, kteří svým nadšením a stylem vedení dokázali přenést kouzlo skautingu na nás. Ať mu lilie svítí na cestě za obzor! Skautské středisko Štika Turnov

VÝROČÍ
95 let – Věra Skrbková
90 let – Irena Vítková
80 let – Bohuslava Hozdecká
(Zveřejněno ve spolupráci s komisí pro občanské záležitosti rady města Turnova. Všem jmenovaným gratulujeme.)

ZEMŘELI
* 15. 2. Miroslav Šmída, 63 let, Příšovice
* 18. 2. Marie Šritrová, 83 let, Turnov
* 19. 2. Jana Vocásková, 85 let, Modřišice
* 19. 2. Václav Brdlík, 74 let, Turnov
* 20. 2. Pplk. Arnold Prokop, 90 let, Modřišice – Podháj
* 21. 2. Jitka Horáková, 78 let, Turnov
* 22. 2. Václav Blažek, 76 let, Příšovice
* 22. 2. Marie Nezdarová, 83 let, Turnov
* 24. 2. Ing. Miroslav Flanderka, 91 let, Turnov
* 25. 2. Miroslav Brandejský, 77 let, Pelešany
* 26. 2. Věroslav Koucký, 87 let, Turnov
* 26. 2. Helena Košťálová, nedožitých 61 let, Čtveřín
* 27. 2. Jan Šúrik, 38 let, Turnov
* 28. 2. Miloslava Fišerová, 89 let, Turnov
* 2. 3. Stanislav Brodský, 84 let, Pelešany
* 3. 3. Ondrej Lázo, 63 let, Jilemnice
* 3. 3. Zdeňka Vinšová, nedožitých 94 let, Pěnčín
* 5. 3. Štefánia Zelenková, nedožitých 81 let, Turnov
Podpisové archy, kde podpisem potvrdíte souhlas se zveřejněním, jsou v Pohřební službě Křelina, Turnov, tel. 481 321 398.

Související články (celkem 267)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.