TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ NA ÚVOD SEMIFINÁLE V BESKYDECH DVAKRÁT PROHRÁLI

0

Semifinálovou sérii zahájili turnovští volejbalisté na palubce největšího favorita na celkové vítězství v soutěži, který se netajil postupovými ambicemi do extraligy. Soupiska Beskyd obsahuje celou řadu známých hráčů protřelých nejvyšší soutěží i evropskými ligami (Kubala, Plichta, Jambor, Dohnal) a když k nim ještě před koncem přestupního termínu přibyli 213 cm vysoký slovenský blokař Seifert se zkušenostmi z Ligy mistrů, americký smečař Burrow a slovenský nahrávač Hollý, který v minulosti působil v Brně a v minulé sezoně získal slovenský titul s Nitrou, bylo jasné, že to moravskoslezský celek myslí s postupem vážně a turnovské hráče čeká tuhý boj. Hosté se naopak museli bohužel potýkat s několika absencemi, kdy chyběli blokaři Čermák a Peníška, nahrávač Folprecht a smečaři Šén s Pavoučkem.

* Black Volley Beskydy – TJ Zikuda TURNOV 3:0 (22,20,19). Sestava: Piskáček, Vencovský, Indra, Bäumelt, Syrůček, Starý, libero Kunc. Střídali: Kovář, Kroužek, Bukovjan.
Úvod utkání byl vyrovnaný, do stavu 3:5 vedli hosté. Poté se díky výbornému podání Jambora dostali do vedení domácí (7:5) a svůj náskok postupně navyšovali (9:6, 12:7 a 15:11). Hosté dokázali dobrou obranou snížit na 15:14 a až dostavu 19:18 se poctivě ztrátovalo. Poté ovšem při podání Burrowa domácí získali rozhodující náskok (22:18). Naděje hostů svitla ještě za stavu 24:20 při podání Vencovského, ale po snížení na 24:22 skončil útok domácích v jasném autu, ale rozhodčí míč uznali jako dobrý a bylo po nadějích.
Druhý set začali díky razantnímu servisu lépe domácí (4:0), ale hosté svou hru postupně zlepšili a dokázali srovnat (8:8) a dokonce jít i do vedení (10:12). Rozhodující zvrat nastal hned záhy, kdy za stavu 12:13 přišlo několik nepřesností na straně hostů, opět několik obrácených výroků rozhodčích a bylo po nadějích (18:13). Domácí už set v poklidu dohráli a stav byl 2:0 na sety.
Třetí set začal vyrovnaně, ale ze stavu 4:4 bylo rázem 8:4, a to nevěstilo nic dobrého. Zkušený domácí tým si již náskok v pohodě hlídal a i přes obětavou hru nedal hostům jakoukoliv šanci na zvrat. Za hodinu a půl tak bylo o vítězi rozhodnuto.
Domácí podali velice kvalitní a koncentrovaný výkon a jakoukoliv chybu a nepřesnost hostů tvrdě trestali. Hosté nehráli špatně, ale na lepší domácí, kteří zaslouženě zvítězili, to tentokrát nestačilo.

* Black Volley Beskydy – TJ Zikuda TURNOV 3:0 (13,23,19). Sestava: Piskáček, Vencovský, Indra, Kroužek, Kovář, Starý, libero Kunc. Střídali: Bäumelt, Folprecht, Bukovjan.
Do sobotního druhého utkání nastoupili hosté s odhodláním oplatit domácím páteční porážku a srovnat stav semifinálové série.
Domácí však měli patrně stejný plán, jelikož vstoupili do utkání velmi agresivně především na podání, což dělalo turnovským smečařům velké potíže a hned v úvodu přišel rozhodující trhák domácích (9:3). A jelikož turnovské trápení na přihrávce pokračovalo i při plachtícím podání a nedařily se ani ostatní činnosti, první set byl jednoznačnou záležitostí domácích.
Hosté se však z tohoto debaklu naštěstí nesložili a od začátku druhé sady se jim začalo dařit především na podání. Při servisu Indry šli do vedení 3:7 a i v ostatních herních činnostech přišlo oproti prvnímu setu výrazné zlepšení. Až do stavu 15:17 si udržovali mírný náskok, ale domácí se nevzdávali a za stavu 20:19 poprvé převzali vedení. Z náskoku domácích 21:20 šli do vedení 21:22 Turnovští a ještě za stavu 22:23 to vypadalo nadějně. Poté však po úspěšném útoku domácích přišlo ještě jejich eso z podání a bylo to 24:23. Pak stejně jako v pátek vzali do rukou koncovku setu takřka místní rozhodčí, kteří po úspěšném útoku hostů snad jako jediní v hale viděli dotek sítě hostujícího smečaře. Po dlouhých dohadech svůj výrok ponechali a set tak bohužel opět získali domácí.
Po dlouhé dohadovací pauze vstoupili do třetí sady Turnovští bojovně a nedovolili domácím zisk žádného výraznějšího náskoku. Byli to dokonce oni, kdo se dokázali od soupeře odpoutat jako první (4:6, 6:9, 11:14). Kritická chvíle však přišla ve střední části setu, kdy se hostům přestalo dařit na přihrávce a v útoku a z vedení 14:15 byla náhle ztráta 18:15. Hosté ještě dokázali srovnat na 18:18, ale následnému tlaku domácích již čelit nedokázali a opět tak odešli poraženi.
Stejně jako v pátek podali zkušenější domácí kvalitní výkon a především jejich výborné podání dělalo turnovským velké potíže. Vedení utkání rozhodčími je kapitola sama pro sebe, nicméně je třeba sportovně uznat, že Beskydští byli v obou utkáních o kousek lepší.
Jan Šimůnek, simano.h@seznam.cz

V následujících utkání tak Turnovským nezbývá nic než bojovat o prodloužení série, a to v domácím prostředí v pátek 2. března od 19.30 hodin, a v případě nerozhodnutého stavu i v sobotu 3. března od 11.30 hodin. K vidění bude jistě stejně kvalitní volejbal, jako byl v Beskydech.

Další výsledky semifinále:
TJ Sokol Dobřichovice – MFF Praha 3:0 (22,20,18), 3:2 (22,-19,-21,16,13) …… stav 2:0.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.