STÁNEK PRO DOBROU VĚC ZÍSKAL 80.000 KORUN PRO ELENKU!

0

Zázraky se ve vánočním čase dějí, to přeci každý ví. Jeden takový se objevil v pátek 8. a v sobotu 9. prosince na Vánočních trzích v Turnově. Ke stánku „Pro dobrou věc“, který i letos otevřely matky sdružující se od svých mateřských dovolených pod skautským střediskem Štika Turnov, se hrnuly davy, málokdy bylo prázdno. I letos se maminky snažily získat co nejvíce financí, tentokrát pro Elenku Koškovou z Vyskře. „Letos jsme se rozhodly podpořit mladou slečnu, která odmalička bojuje s pletencovou svalovou dystrofií,“ sdělila Michaela Uchytilová, jedna z mnoha maminek, které se na akci podílejí.

Historie akce „Pro dobrou věc“ je čtyřletá a vždycky sklidila velký úspěch. Prvním rokem přispívali Turnovští Terezce na polohovatelnou židličku, další rok pomohli Honzíkovi získat prostředky na elektrický vozík, vloni se potom částka 70 tisíc Kč rozdělila Víťovi a Adélce. A co letos? „Už od října jsme se s kamarádkami scházely a vyráběly FIMO lžičky, zboží, které ze stánku zmizí vždy hned během prvního dne,“ popisuje nápad Michaela Uchytilová, „ostatní věci vyrábí každá sama doma. V letošním roce se však přidalo také mnoho dalších lidí, kterým se náš nápad zalíbil.“

Na stánku bylo opravdu z čeho vybírat – kromě lžiček to byly pletené čepice, šité nákrčníky, zástěry do kuchyně, voňavé svícínky, postavičky do betléma, perníčky, náušnice… „Návštěvníci trhů už si na akci Pro dobrou věc zvykli a chodí k našemu stánku s cílem přispět pro dobrou věc. Jsme za to moc rády a děkujeme,“ dodává Michaela Uchytilová.

A jak to vlastně všechno letos dopadlo? Díky podpoře všech příchozích se podařilo získat 80 tisíc Kč! Částka bude předána Elence a její rodině na tradičním skautském živém betlémě, na který zvou turnovští skauti v sobotu 23. prosince od 17.00 hodin na náměstí Českého ráje v Turnově.

Co víc? Ano, ještě zbývá cosi dodat… Turnovská hudební skupina Snap Call kontaktovala stánek „Pro dobrou věc“ s tím, že by ráda také tuto akci podpořila. „S organizátorkami stánku Pro dobrou věc jsme se dohodli, že naším koncertem s dobrovolným vstupným, který se uskuteční 23. prosince od 20.00 hodin v kavárně KUS, podpoříme Ondru Vašičku, pětiletého chlapečka, který finanční prostředky potřebuje stejně jako Elenka na rehabilitační pobyty,“ vysvětluje propojení s akcí Pro dobrou věc člen skupiny Vojta Kořínek.

Stánek „Pro dobrou věc“ děkuje nejenom všem přispěvovatelům, ale také mateřskému centru Náruč, které poskytlo prostory pro výrobu dárků na stánek.
Jana Pekařová, jana.pekarova9@gmail.com

Související články (celkem 23)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.