MEMORIÁL LUDVÍKA DAŇKA 2023

0

Již 23. ročník mezinárodního atletického mítinku – Memoriál Ludvíka Daňka – se uskuteční v úterý 23. května na turnovském městském atletickém stadioně.

Pořadatelé z AC Turnov v současné době dolaďují propozice a časový pořad. Při rozhodování bylo přihlédnuto k termínům ostatních závodů kolem data turnovského mítinku, aktuálního stavu dané disciplíny ve smyslu kvalitního zastoupení závodníků, divácká atraktivita dané disciplíny a ohled na časový pořad plánovaného mítinku. Začátek je v 15.30 hodin.

Disciplíny 23. ročníku:
Muži: 100 m, 300 m, 800 m, 400 m př., dálka, disk, oštěp, koule, 4×100 m (reprezentační štafety ČR).
Ženy: 100 m, 300 m, 800 m, 100 m př., dálka, tyč, 4x100m (reprezentační štafety ČR).

Manažer mítinku pro vrhačské disciplíny, mistr světa v hodu diskem Imrich Bugár, domlouvá složení startovní listiny v hlavní memoriálové disciplíně – hodu diskem. Zatím je domluvena účast zahraničních diskařů v čele s Jamajčanem Travisem Smiklem a jeho reprezentačním kolegou Chadem Wrightem. Dále je potvrzena účast nadějného maďarského diskaře Róberta Szikszaie. Domlouvá se účast top českých závodníků, medailistů z mistrovství Evropy, dálkaře Radka Jušky a půlkařky Kristiny Mäki.

Finanční zajištění memoriálu je pokryto díky podpoře Libereckého kraje ve výši 500 tis. Kč a města Turnov (400 tis. Kč). Klub českých olympioniků přispívá 70 tis. Kč. Mítink dále podporují Vojenská pojišťovna a Hasičská pojišťovna.

Více informací na: http://acturnov.com/memorial-ludvika-danka/.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.