KVĚTNOVÁ NABÍDKA KULTURNÍCH AKCÍ VRCHOLÍ V KACANOVECH KONCERTEM MICHALA HRŮZY A STAROČESKÝMI TRHY

0

(Aktualizace původního textu z 6. května. Přidány byly další akce…) Pestrá je nabídka první poloviny května. V sobotu 8. května byste měli vyrazit do okolí Všeně, kde se dopoledne uskuteční cesta lesem pohádek a odpoledne tradiční Haškova velocipiáda – setkání desítek lidí na historických i soudobých jízdních kolech. Jubilejní 20. ročník pohádkového lesa pořádají v sobotu 15. května v Rovensku pod Troskami. Spousta akcí je připravena i na sobotu 22. Května. Mezi nimi dominuje akce v Kacanovech na podporu Tibetu (s kapelou Michala Hrůzy). Ten den se ale koná i oblíbená Voříškiáda nebo hvězdicový pochod na Valdštejn. Poslední květnový víkend, to jsou Staročeské trhy…


Čtvrtek 6. května
* ZDRAVÍ S JARNÍMI BYLINKAMI. Přednáška bylinkáře Pavla Váni z Nového Bydžova, jednoho z nejuznávanějších znalců léčivých bylin. KC Střelnice, začátek v 18.00 hodin.

 

Pátek 7. – neděle 9. května

* Pátý ročník mezinárodní motoristické akce TRABI ČESKÝ RÁJ JINOLICE 2010 – bohatý program pro účastníky i pro příchozí, jízdy zručnosti. Spanilá jízda Českým rájem z Jinolic vyjíždí v sobotu 8. května. Kolona vozů zavítá i na Turnovsko. Například zastaví ve Vlastibořicích (14.00 – 14.30), kde bude již tradičně pro výstavu vozů uzavřena celá obec a místní hasiči účastníkům slavnostně předají klíč od Trabisezony 2010, za který musí zaplatit „smradné“. Vozy budou parkovat také před zámkem Sychrov (15.00 – 16.00). Kontakt tel. 721 119 949, e-mail: trabiceskyraj@seznam.cz.

 

Pátek 7. května

* V 10.00 hodin se uskuteční pietní akt k výročí II. světové války u pomníku padlých ve Skálově ulici, od 15.00 hodin hraje na náměstí dechovka Táboranka.

* Kapela MACKIE MESSER hraje v restauraci Divizna od 19.30 hodin.

 

Sobota 8. května

n201005062256_vakci_36_010_velo* CESTA LESEM POHÁDEK ve Všeni – 19. ročník putování pro děti a dospělé startuje u hřiště na Kopanině od 8.30 do 10.30 hodin.

* Ve 14.00 hodin začíná KULIČKIÁDA v parku u letního kina v Turnově. Na programu jsou hry a soutěže, od 15.00 hodin je připravena loutková pohádka. Akce probíhá pod záštitou KDU-ČSL.

* HAŠKOVA VELOCIPIÁDA, 10. ročník – tradiční setkání majitelů historických jízdních kol. Začátek na hřišti Na Kopanině ve 14.00 hodin, start spanilé jízdy je v 15.00 hodin. K dobré pohodě hraje dechová hudba Český ráj.

* V 17.00 hodin začíná v turnovské synagoze v Krajířově ulici přednáška „Historie Židů v českých zemích“. Přednáší Terezie Dubinová. V květnu je synagoga otevřena denně kromě pondělí od 9.00 do 17.00 hodin.

 

Úterý 11. května

* JAK TO BYLO, PÍSNIČKO? Komponovaný program pro seniory s písničkami a příběhem. Vystupují Eva Kordová (mluvené slovo), písničky a hra na kytaru – Jarmila Enochová. Finančně podpořeno ze sociálního fondu Městského úřadu v Turnově. Klubovna DD Pohoda, začátek ve 14.00 hodin. Program bude zopakován ve čtvrtek 13. dubna od 14.00 hodin v klubovně DPS na Výšince a v pondělí 17. dubna od 14.00 hodin v klubovně penzionu v Žižkově ulici.

* V 18.00 hodin začíná v turnovské sokolovně ve Skálově ulici setkání s biotronikem TOMÁŠEM PFEIFFEREM.

* SETKÁNÍ S PAVLEM ZEDNÍČKEM. Za Pavla Zedníčka mluví desítky filmových, televizních a divadelních rolí. Jaký je ve svém soukromí? O tom nám bude vyprávět spolu se zážitky ze své práce a se vzpomínkami na své kolegy a role. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin.

 

Středa 12. května

V 10.00 hodin v rámci Týdne rodiny Mateřského centra Náruč otevření výstavy „Jak se žije v mateřských centrech Libereckého kraje“. Zahájení proběhne ve vstupních prostorách turnovské radnice.

 

Čtvrtek 13. dubna

* Večer Na Sboře: FRANTIŠEK HRUBÍN – BÁSNÍK DOMOVA I SVĚTA. Komponovaný pořad slova a hudby u příležitosti 100. výročí narození básníka. Pořad připravil PhDr. Vlastislav Hnízdo CSc., recitace Eva Kordová a Petr Pešek. Hudební doprovod Martin Hybler. Finančně podpořeno z Kulturního fondu Města Turnova. Dům Na Sboře, začátek v 19.00 hodin.

 

Sobota 15. května

* Jubilejní 20. ročník POHÁDKOVÉHO LESA pořádají v Rovensku pod Troskami. Start je tradičně na Boreckých skalách (cesta je značena z náměstí) v době od 12.30 do 15.30 hodin.

* V 15.00 hodin začíná v kostelíku sv. Jana Nepomuckého na Valdštejně POUTNÍ BOHOSLUŽBA.

* V 17.00 hodin začíná v turnovské synagoze v Krajířově ulici představení „IZRAELSKÉ TANCE“. Tančí skupina SimchaT z Ústí nad Labem. V otevírací době synagogy je přístupná výstava na ženské galerii Židé v boji a odboji: Rezistence československých Židů v letech druhé světové války.

* SWEET ZONE / ZDVOŘILÝ WOODY. Dívčí rocková kapela Sweet Zone přes krátkou dobu existence má za sebou již řadu výrazných počinů – koncerty vedle hudebních hvězd i samostatné koncerty od klubů až třeba po motorkářské akce. Dalším účinkujícím bude turnovská skupina Zdvořilý Woody. KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin.

* Rocková zábava v KD Podháj u Turnova. Začátek ve 20.30 hodin, hraje skupina Velvet.

 

Úterý 18. května

* DIVADELNÍ SVĚT. Výstava nabídne návštěvníkům atmosféru divadelního prostředí z přelomu 19. a 20 století. Stěžejním prvkem výstavy budou reprodukce divadelních opon z regionu i okolí, doplněné i o originály. Prostředí dokreslí staré kulisy, kostýmy, loutky, plakáty a další drobnosti spojené se světem herců a hereček. Výstava bude v galerii turnovského muzea zahájena v úterý 18. května – na Mezinárodní den muzeí – v 16.30 hodin. V rámci vernisáže výstavy vystoupí herečka Luba Skořepová. Výstava potrvá do 3. října 2010.

 

Středa 19. května

* THE BEATLES VETERAN CLUB. Jičínsko-turnovská kapela reprodukuje věrně skladby legendární liverpoolské čtveřice a jako jediná v České republice vnáší prostřednictvím svých členů do svých vystoupení neopakovatelnou atmosféru šedesátých let. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin.

 

n201005062257_vakci_37_010_valdPátek 21. května

* DEN ČTENÁŘŮ NA HRADĚ. Regionální setkání nejlepších účastníků projektu „Kde končí svět – téma Jakou barvu má svět“ na hradě Valdštejně, spojené s literárním putováním. Je přislíbena účast zajímavých hostů a také spisovatele Jiřího KAHOUNA a ilustrátora Jiřího FIXLA. Terasa hradu Valdštejn, začátek v 11.00 hodin.

* V letním areálu v Bělé u Turnova se koná taneční zábava se skupinou LUBOŠ ODHÁNĚL + W.I.X. HITMAKERS, začátek ve 21.00 hod.

 

Sobota 22. května

*Tradiční školní JARMARK v areálu ZŠ v turnovské Žižkově ulici začíná v 9.00 hodin. Kromě jiného je připraven i křest knihy o historii turnovských kasáren. Pro děti jsou připraveny soutěže a hry.

* V rámci „Putování po stopách Albrechta z Valdštejna 2010“ se uskuteční turistický hvězdicový pochod PUTOVÁNÍ NA VALDŠTEJN. Start pochodu z Jičína v 7.00 hod., ze Sobotky v 9.00 hod., z Rovenska pod Troskami v 9.00 hod. a z Turnova v 10.00 hodin (z náměstí a od železniční zastávky). Od 14.00 hodin probíhá prohlídka hradu Valdštejna za přítomnosti vévody Albrechta z Valdštejna.
* Ve 13.00 hodin začíná v Turnově Na Lukách DĚTSKÝ DEN pod záštitou ČSSD a poslance Pavla Ploce. Připraveny jsou atrakce pro děti, diskotéka, soutěže, skákací hrad, jízda na koních, občerstvení a další. Ženy a dívky obdrží řůži…

n201005062257_vakci_38_010_tibet* V 16.00 hodin začíná v Kacanovech akce ZA SVOBODNÝ TIBET. Místo – prostranství před tibetským altánkem naproti koupališti. Na programu je promítání filmů s tibetskou tematikou, prohlídka tibetského altánku, seznámení s projektem o. s. Radost, prezentace projektu Semínka budoucího Tibetu a noční procházka na Vyskeř ke kapličce. V programu vystoupí: MICHAL HRŮZA A KAPELA HRŮZY, Hush, Dědové Harryho P., Drobný za bůra, Ovčie kiahne. Vstupné 120 Kč, z výtěžku budou sponzorováni sirotci z projektu Semínka budoucího Tibetu. V případě nepřízně počasí se akce přesouvá do KD Kacanovy.

Neděle 23. května
* TURNOVSKÁ VOŘÍŠKIÁDA.
Zváni jsou milovníci psů všech ras. Zahájení ve 13.00 hodin na travnaté ploše za autobusovým nádražím Na Lukách. Připravena je spousta soutěžních disciplín, proběhne i vyhlášení ankety o „nej“ voříška. Startovné: dospělí 100 Kč, děti do 13 let 50 Kč, vstup pro diváky zdarma. Více na www.voriskiada-turnov.estranky.cz (Pozor, došlo ke změně termínu, původně se akce měla uskutečnit v sobotu!)

 

Středa 26. května

* 560. koncert v cyklu Turnovských hudebních večerů: HUMOR V HUDBĚ. Populární melodie klasické hudby si připomeneme s šestičlenným dámským flétnovým souborem Syrinx. Od renesance po současnost má hudba také své skladby, které svědčí o veselé mysli známých hudebních autorů, rozverné, vtipné i groteskní. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin.

 

Sobota 29. května
* V 9.00 hodin začíná na náměstí v Rovensku pod Troskami setkání MAJITELŮ MOTOCYKLŮ Jawa 500 OHC. V 10.30 je naplánován odjezd na spanilou jízdu Českým rájem, v 16.00 hodin se silné stroje opět objeví na rovenském náměstí.

* V 9.00 hodin začíná na letišti ve Všeni oslava 120. VÝROČÍ ZALOŽENÍ SBORU DOBROVOLNÝCH HASIČŮ. Na programu je hasičská soutěž, vystavena bude stará i nejmodernější technika, proběhnou ukázky z práce záchranářů.

* Ve 13.00 hodin začíná v Borčicích u Všeně DEN KONÍ V ČESKÉM RÁJI 2010 pod záštitou Libereckého kraje. Na programu jsou ukázky z výcviku koní – parkuru a drezury, zájemci se budou moci seznámit s chovem koní, proběhne i křtění hříbat. Připraven je bohatý program pro děti i dospělé. Den koní se v Borčicích koná každoročně od roku 1992.
* Ve 14.00 hodin začíná ve slavnostním sále na hradě Valdštejně KONCERT ÁRIÍ A DUETŮ. Zazní díla  V. Blodka, G. Pucciniho, G. Verdiho, W. A. Mozarta, Ch. Gounoda a G. Bizeta. Zpěv: Pavla Brtníková, Kamila Jiřištová, Lucie Pázlerová, klavír: Miroslav Navrátil. Hrad Valdštejn je otevřen denně od 9.00 do 17.30 hodin.

 

Sobota 29. a neděle 30. května

* STAROČESKÉ ŘEMESLNICKÉ TRHY V TURNOVĚ. Trhy probíhají v atriu Muzea Českého ráje v Turnově a v městském parku. Letos je to již 16. ročník.  Na prvním ročníku v roce 1995 prodávalo 25 stánkařů, letos je účast sedminásobná a mezi prodejci se objeví řemeslníci nejenom z Čech, Moravy a Slovenska, ale také Poláci, Němci a Španělé. Obohacením letošního ročníku bude Řezbářské symposium, které bude probíhat 27. a 28. května na Dlaskově statku v Dolánkách a 29. a 30. května v areálu městského parku v rámci Staročeských řemeslnických trhů. Podrobný program trhů přineseme na TvA v samostatném článku.

 

Pondělí 31. května

* PAN PADLÝ. V příběhu pana Padlého, který touží najít smysl svého života, se ukazuje, že jde o složitou celoživotní pouť. Anna Polívková celý jeho tragikomický příběh bravurně odvypráví všemi dostupnými prvky jevištního umění. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin.

 

Úterý 1. června

* V 10.00 hodin začíná na hradě Valdštejně DĚTSKÝ DEN ve spolupráci s Mateřským centrem Náruč na téma: Země, vzduch, voda a oheň.

 

Čtvrtek  3. června

 * Večer Na Sboře: MĚL JSEM ŠTĚSTÍ NA LIDI. Uvedení nové knihy malíře a básníka Jana SOLOVJEVA  za účasti zajímavých hostů. Dům Na Sboře ve Skálově ulici, začátek v 19.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.